Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Egyes országok sportolói...

Egyes országok sportolói miért a nemzeti zászlótól eltérő színekben versenyeznek?

Figyelt kérdés
Például olaszok, németek, hollandok, ausztrálok.
2021. aug. 7. 20:26
 1/5 belapus ***** válasza:
61%
A nemzeti zászlók egyes színei is az adott nemzetet jelképezhetik.
2021. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hollandoknak pl évszázadok óta nemzeti színe a narancs, attól még, hogy a zászlójukon nem szerepel.
2021. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egyébként én se értettem soha, de most kedvem támadt utánanézni. (Két perces kutatómunka, nyugodtan javítsatok ki.)


A hollandoknál a narancssárga az uralkodócsalád, pontosabban az Orániai-Nassaui házé, akik 1544 óta ültek a trónon. (Angolul a család neve Orange-Nassau, így picit egyértelműbb, hogyan kötődik ez a narancssárgához.)

Az olaszoknál hasonló volt a helyzet: ők a Savoyai-ház színeként kezdték el a kéket viselni, és ez megmaradt azután is, hogy az ország köztársaság lett. (Pláne, mert azóta a válogatott megkapta az Azzuri becenevet, és elég hülyén nézne ki, ha piros-fehér-zöldben játszanának).

A németek azért játszanak fehérben pl. fociban, mert amikor megalapították a szövetséget, még a piros, a fekete és a fehér voltak a nemzeti zászló színei.

Az ausztráloknál én nem találtam hasonló történelmi indokot. Lehet, hogy egyszerűen csak szerettek volna egyedibbek lenni (mert minden 2. ország a piros-fehér-kék valamilyen kombinációjában volt, megérteném őket amúgy). Mindenesetre általában azt szokták mondani, hogy a sárga meg a zöld a nemzeti viráguk színei (ennek a virágnak a nevét nem találtam magyarul, angolul golden wattle), de jelképezhetik az esőerdőket meg a homokos partvidékeket is, vannak még ilyen szép teóriák.

2021. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

golden wattle (Acacia pycnantha) = akácia [link]

2021. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ausztráliánál azt gyanítom, hogy zöld-sárga lenne a zászló színe, ha nem lenne közük a britekhez.
2021. aug. 8. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!