Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérje por szedése okozhat...

Fehérje por szedése okozhat eltérő májfunkciókat?

Figyelt kérdés

A vérképemen grízes a triglicerid, a GOT meg a GPT(a GGT jó, mielőtt valaki alkoholizmussal vádolna).

A triglicerid eléggé magas(volt, mert diétázok azóta és lement 1/3-dal elég rövid időn belül), a két májenzim érték meg úgy ahogy magas(bár az egyik kétszeres, de ugye itt a 10* érték ami aggasztó), de azóta kb 15%-kal csökkentek.

Beszéltünk az orvossal, kérdezte hogy szedek e valamit, mert látja, hogy kondizom.

Mondom fehérjét, alap a 30 g, de vittem már be 100 g is egy nap alatt(95 kg vagyok).

Rögtön belém állt, de ez volt az UH-n is hogy minek szedem meg ez jól megbombázza a májat és emiatt lehet hogy nem csökkent úgy a májfunkciós értékem, mint ahogy kellene(mert a vizsgálatok semmit nem mutatnak, hogy miért magas, bár nem kizárt hogy zsírmájam van, a magas triglicerid miatt, csak még kezdetleges).

Letisztáztuk, hogy valóban fehérje porról van szó, mert sokan a kokszot értik alatta.

Mondtam neki, hogy fehérje van minden ételben szinte.

Aztán erre mondta, hogy az más, mert itt tömény, tiszta fehérjéről van szó, ami hirtelen bombázza a májat, nem úgy, mint az ételnél hogy van benne minden.

Meg hogy érzékeny a májam rá, tehát nem mindenkinél okoz eltérést.

Nektek mi a véleményetek?


2016. ápr. 8. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ez a véleményem...

Persze ez nem jelenti, hogy ne fogyasztanék rohadt sok állati fehérjét, de azért jobb ha tudod mitől olyanok a labor eledmények, amilyenek.

2016. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

+ még azt hozzátenném, hogy szép nagyra növünk, építjük a testünket, nagy izmokat tartunk fenn, de ettől még a túlsúly az túlsúly.

Ha én 186 magasan vagyok 85kg 15-17% tzsvel, attól még túlsúlyos vagyok és bizony jónéhány szervem le van terhelve ennek a fentartásával.

2016. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

179 cm vagyok és 100 kiló voltam.

A diéta letolt 5 kilót.

Most már kicsit tisztább a kép.

Köszi szépen.


Egyébként nem írhatnak hülyeséget, magas a húgysavam is picit, de eddig azt hallgattam, hogy a sertés hús miatt.

Bár tény, hogy az only csirke felállás óta csökkent, de még mindig van, valszeg a fehérje.

2016. ápr. 8. 10:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz meg egy sportorvost, teljesen normálisnak fogja találni az eredményedet.


Az a helyzet, hogy ezeket az értékeket az átlagembereknek lőtték be, nem a sportolóknak.

Az átlagemberek meg általában kevésbé egészségesek, mint a sportolók (nem az élsportolókra gondolok, hanem azokra az átlagemberekre, akik sportolnak).


A túlsúly pedig nem túlsúly, ha az izom. A túlsúly az a háj.

Naturálban lehetetlen túl sok izmot fölszedni, mert genetikailag behatárolt.

Akinek naturálban "túl sok" izma van, az azt jelenti, hogy kihozta magából a maximumot, nem azt, hogy túlsúlyos.

2016. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem (csak) a fehérje fogyasztással függenek össze a májfunkciós értékek, hanem sokkal inkább a zsírfogyasztással.

Egyél telítetlen zsírokat, omega3-at (halolaj kapszulát és lenmagolajat).

2016. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodj meg az izom is túlsúly.
2016. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Napi szinten iszok lenmagolajat meg szedek máriatövist.

Plusz zöld és tyúkhúr teát is fogyasztok.

Plusz a diéta, aminek van eredménye, de a máj értékek nem csökkennek olyan szinten.

Most abbaghagyom a fehérjét, meglátjuk mi lesz.

Mindenképp írok, hogy mi történt.

2016. ápr. 8. 10:32
 8/14 Cortez70 ***** válasza:
89%
A sok izom is túlsúly a szív- és érrendszer számára. Viszont naturálban szálkásan nem tudsz akkora lenni, hogy az izomtól legyen túlsúly.
2016. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2. Ha 180cm magasan vagy 120kg 10% testzsírral akkor túlsúly, de ha ugyanilyen magassággal és ugyanennyi tzs%-kal vagy 85-90 kg az semmit se terhel le a szervezetedben ,és nem számít túlsúlynak.
2016. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj rám okés? Elmagyarázom.


Mind a két érték egy-egy fehérjebontó enzim szintjét mutatja. Ha keményen edzel, főleg brosplit és "intenzitásfokozó" technikák mellé akkor nagyon sok izomfehérje bomlik le. És a vérkép magas CK, GOT és GPT értéket fog mutatni.

Egy sportorvos ezt egyből levágja, egy sima orvos meg legfeljebb a nagyi nyomorát tudja diagnosztizálni. Komplexebb dolgokhoz fogyatékos.

2016. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!