Vannak kutatások, vagy bármiféle tapasztalat arról hogy mi történik a fizikumával azoknak, akik mondjuk ~2 évre elkezdenek doppingolni, majd abbahagyják?
Nagyjából, habár nem tapasztalatból, tisztában vagyok a testépítésben használt teljesítményfokozókkal / egyéb gyógyszerekkel. Ez azt a tudást takarja, ami egy rövid google keresés útján angol nyelven elérhető (persze nyilván ebből sem abszolút mindent olvastam el).
A kérdésem elméleti jellegű. Tulajdonképpen egy tudományosabb választ várok arra, hogy mennyi tartható meg abból az izomzatból a szerek abbahagyása után, amit a szerek szedése alatt szerzett az ember.
Akinek erre kapásból az a válasza, hogy "semmi", az nem igazán segített, mivel tudjuk, hogy ez nem igaz. Nem csak az izomzatot lehet megtartani, hanem bizonyos szerek végleges változást is okoznak néhány androgén receptort tekintve, így az érintett izomcsoportok (pl. csuklya, váll, talán a farizom is) később (off-cycle) könnyebben építhetők. Ugyanezért nem lesz valaki attól "naturál", ha már x ideje nem szed semmit. Szinte minden teremben látható az a fickó is, akin tagadhatatlanul látszik, hogy valamikor szedett valamit, de már nem, ráadásul nem is edz, mégis (az átlag ott edzőkhöz képest) jelentős izomzata van (maradt).
Ha valaki itt nem akar válaszolni, írhat is nyugodtan.
Pont 2 évre nem, genetikafüggő mit lehet 2 év alatt szteroiddal elérni, Arnold körülbelül 2 évnyi szteroidkúra alatt érte el a csúcsfizikumát egy majdnem tökéletes naturál alappal, Phil Heath úgyszintén, egy átlagember természetesen nem fogja.
Itt megfigyelhető, mi történik ha egy testépítő abbahagyja a doppingot, de mellette folytatja az edzést. Naturál így már nem lehet, csak "üres".
Elmeletben mindig maximum a genetikai hatarodra esel vissza, ha azt tullepted (es persze uresen is komolyan edzel etkezel stb).
Viszont ez a Kevin Levrone dolog nem teljesen allja meg a helyet, eloszor, mert o pl abba is hagyta az edzest egy idore, nyilvan ugy rosszabb szintre sullyedsz, masodszor pedig azert, mert ilyen szintrol mar nem lehet abbahagyni. Egy Mr.O szintu versenyzonek, de szerintem mondhatom azt is, hogy egy profi versenyzonek mar soha tobbe nem fog elegendo mennyisegu tesztoszteront termelni a szervezete, igy mindenkeppen TRT-re van szukseg, ami valtoztat a helyzeten.
Én nem a sport vonatkozásában ismerem a dolgot. A szteroidra kaptam fel a fejem.
A versenysportolók ha szednek is ilyet csak orvosi felügyelet mellett teszik. A saját akcióknak veszélye is van.
Ezen a területen dolgoztam és láttam már orvost üvölteni, hogy hogyan lehetett ekkora baromságot csinálni.
Tii. a hormon tartalmú szerek mint pl. a szteroid vegyületek is leállíthatják a saját hormontermelődést és mikor abbahagyod akkor az alacsony hormonszint különböző működési zavarokat okozha a szervezetben. Ennek a mechanizmusát itt most hosszú lenne részletezni annyi biztos, hogy egész életedre hazavághatja a hormonhzáztartásodat. Ha vannak ehhez értő tanácsadók akkor mindenképpen kérd ki a véleményüket.
Amit én tudok az, hogy fokozatosan szabad csak abbahagyni, legalábbis azoknak akik valami betegség miatt szteroid ggógyszereket szednek. Ennek megvan a leépítési szabálya, azért mondom, hogy szakember tanácsa kell hozzá.
Ez egyébként minden hormonnal így van mert a magas perifériás hormonok visszaszorítják a centrális (serkentő) hormonok termelődését.
Találkoztam már olyannal aki a reklámokból választott valami fogyasztószert, nem tudta mit szed be és mivel jár; csak mikor abbahagyta akkor kezdődtek a bajok. Kiderült, hogy valami jód tartalmú sz.rt vett drága pénzért és egész életére tönkre tette a pajzsmirígyét.
Tehát óvatosan kell bánni a szerekkel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!