Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az erősportolók fizikuma jobban néz ki, mint a testépítőké?

Figyelt kérdés

Gondolok pl.Denis Cyplenkovra.Nem arányos,nem is kimondottan szálkás,inkább olyan mint egy élő buldózer.És ez a jó.Látszik,hogy erős és nem felpumpált izmai vannak.

Nekem sokkal inkább az ilyen a követendő példa,mint a sok pumpálgatós testépítő.


2019. jan. 21. 02:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem tetszik a mai testépítők fizikuma, túl mű, túl nagy, túl felpumpált, nézd meg hogy néz ki pl. a hétszeres világbajnok Phil Heath.

A vékony csípőt se értettem soha, elvileg ott van a gerincet és egész felsőtestet stabilizáló izomtömeg, annak pont hogy vastagnak, masszívnak kell lennie, nekem csak azt sugározza a keskeny csípő, hogy "nézd, baromi nagy izmaim vannak de egy igazi bunyóban kettétörnél". Nálam az igazi, erőt és energiát sugárzó férfi fizikum valahol Mariusz Pudzianowski-nál vagy az általad említett Denisnél van.

2019. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Felpumpalt izmai? A profi testepitoknek legfeljebb attol lehet "lufi" hatasu az izomzata, hogy jelentosen tobb inzulint hasznalnak, ami glikogennel telenyomja az izmokat, igy iszonyatosan teltek lesznek. Ettol meg nincs felpumpalva. Egyebkent a pumpalgatos testepitoket sem ertem, off szezonban egy testepito es egy eroemelo edzese nem sokban kulonbozik. Cutler pl offban ferdepadon szabadsullyal(!) 180ba 8-10eket nyomott. Colemanrol ne is beszeljunk. Verseny elott pedig vizhajtva, szaraz izuletekkel gondolom belatjuk, hogy hulye, aki nagy sulyokkal edz.


#1 Egyebkent nem a csiponek kell vekonynak lennie, hanem a dereknak. Az pedig nem fugg a torzs erejetol. Nezd meg Larry Wheelset, milyen vekony a dereka, 400 felett guggol es huz, 300 korul nyom, 200 korul nyom vallbol, kozben 110-115kg.


Pudzianowski alkata egyebkent nekem is mindig tetszett, a testepitok formaja is offban jobban tetszik. Sokkal tekintelyt parancsolobb, mint egy osszeszakadt, szaraz, vizmentes izomzat a szinpadon. Bohos is 120-125 kilosan sokkal jobban mutatott, mint 90 kilos napkoziskent a szinpadon.

2019. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a classic physique (pl Chris Bumstead) a legjobb ága a testépítésnek. Nem túl nagy, nem túl kicsi.
2019. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van egy ember a teremben,ő az egyik legizmosabb,van kb 45-ös felkarja és szálkás,kockás hasa van.Aztán a karácsonyfát meg akarta emelni és megroppant a dereka.

Sok esetben egy átlag,nem sportoló ember is erősebb lehet egy testépítőnél.

2019. jan. 21. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ilyen sztorikat mindenki ismer. Hogy a nagy felfújt izomzatú ember egy befőttesüveget nem tud lecsavarni. Bárki meg tud sérülni egy rossz mozdulattól, ahhoz nem kell se erősnek, se felfujtnak lenni.
2019. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A törzs méretéből nem lehet az erejére is következtetést levonni. A stabilizátorok rendszerint mély izmok, amik anatómiájukból fakadóan nem igazán tömegesednek. Sok ici pici izom, szekvenciális munkájáról van szó.

Nekem 81-82 centi a derekam, mellé 120 cm a mellbőségem. Öv nélkül megy a felhúzás 200-al, mellette a legtöbb szabad testúlyos "akrobata" gyakorat is, mint zászló, hátulsó mérleg, elülső mérleg, dragon flag, stb. Egyedül a mellső mérleg nem megy, de azt túlzásnak is érzem. Egy időben szénné edzettem a törzsemet, de még úgy sem tömegesedett be. Akinek nagyon beszélesedik az rossz gyakorlatokat csinál. Vagy behízott. Vagy alapból vastagabb. Szóval itt relatív értendő.

2019. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A derek megroppanasahoz nem kell sem erosnek, sem gyengenek lenni, sot, suly sem kell hozza. Egy edzo ismerosomnek ugy roppant meg a dereka, hogy utcan lehajolt bekotni a cipofuzojet, es rosszul mozdult. Egy eroemelo versenyzo, aki rawban 320 korul huz pedig meghuzta a derekat, amikor egy hutot raktak fel teherautora es rosszul mozdult.
2019. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...amikor a kérdező próbálja a testépítőket cikizni és trollkodni, de a válaszolók csak lesöprik a vállukról...
2019. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!