Szerintetek ennek tényleg nagy jelentősége van? (shop. Builderes cikk a hasizomról)
Dehogynem, simán el lehet esni, de még dombon legurulni is képes az ember... :)
Nyilván az extra "szándékos" ráfeszítésrre gondoltam.
Elesésékor is az izmod összehúzódásából származik az energia, persze a külső tényező más.
Nyilván arra gondoltam, amikor te tudatosan végzel egy mozgást, például megcsinálsz egy ismétlést.
Ha te ekkor még tudatosan is +ban képes vagy ráfeszíteni, azt jelenti, hogy nem dolgozol elég nagy súllyal, vagy nem végzed szabályosan a gyakorlatot.
Ha A-ból B-be mozgattál egy súlyt, akkor az az izom összehúzódott akkora mértékben amekkora ahoz kellett, hogy te ezt megtedd,
ha könnyebb súly, kisebb mértékben, ha meg az egyismétléses maxodat emelted, akkor teljes mértékben.
Ja amúgy az ötösnek igaza van. Bár sosem edzettem és nem is fogok has izomra külön gyakorlatokkal buzerálodni miatta.
Még is van has izomom, és volt is.
Ájultan is el lehet esni, ernyedt izomzattal. Izmok megfeszítése kell a mozgáshoz, de a másik oldalon az elernyedés is mozgás lesz. :)
Edzés közben sem folyamatos a terhelés az izmaidban. Gondolj csak bele. Bicepszezésnél az 1RM-edet az a pont határozza meg, ahol az alkarod párhuzamos a talajjal, hiszen ott a legnagyobb az erőkar, ott kell a legnagyobb ellenállást leküzdeni (szabályos ismétlés révén eltekinthetünk a lendülettől). Ezzel szemben a felső pozíció gyakorlatilag holtpont, ott csak tartod a súlyt. Próbáld csak ki, amikor ott tartod a rudat, feszíts rá a bicepszedre, mintha csak simán be akarnád feszíteni a karodat. Hidd el, menni fog, és egészen máshogy fogod érezni a sorozatot, ha minden ismétlésnél megtartod 1-2 mp-ig, és ráfeszítesz.
Jó, persze, de edzésről beszélünk, nyilván ha egy nehéz felhúzás után összeesel nem számít még egy ismétlésnek. :D
Amit írsz, logikus, igaz, hogy minden gyakorlat legértékesebb része amikor az ellenállás még a legnagyobb és a legtöbbet úgy hozod ki az ismétlésekből, ha a negatív fázisra is odafigyelsz, gondoltam ez egyértelmű, hogy nem kell ledobni a súlyt a kezdő pozícióba minden ismétlés után.
Így van, ez a két (három) dolog tesz rengeteget hozzá az ismétlésekhez (vagy inkább vesz ki a szabályos ismétlésből, ha ezeket nem csináljuk).
1. elhagyni a lendületet
2. kontrollált negatív szakasz
(3. nem hagyjuk elernyedni az izmokat a holtpontokon lásd: felső pontokon nem akasztjuk ki az ízületet, hogy átkerüljön rá minden terhelés, alsó ponton nem csak lógatjuk/támasztjuk a súlyt. Pl. guggolásnál, fekvenyomásnál a láb/kar felső ponton nincs teljesen kinyújtva, bicepszezésnél alsó ponton nem lógatjuk a súlyt, hasprésnél amikor lefekszel befeszítve marad a has, nem úgy kell feküdni, mint aki elájult, stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!