Gyakran hallani, hogy érdemes apró változtatásokat végrehajtani az edzéstervben. Ez nem probléma? Lent.
Hallottam, hogy jó lehet
- Nagy ismétlésszám
- Lehető legnagyobb súlyok
- Negatív szakaszra való odafigyelés
Módszereit váltogatni.
Viszont ha elkezdek olyan súlyokkal dolgozni, amivel mondjuk 6-8 ismétléstől kipurcanok, majd áttérek a magas ismétlésszámokra, akkor nyilván csökkenteni a súlyt, hiszen amivel eddig 6-8 ment, hirtelen nem fog menni nyilván 16-18.
A súlyok csökkentése viszont izomveszteséggel jár. Akkor most hogy is van ez?
Úgy,hogy kifejezetten hosszabb időszakban nincs értelme kis súllyal magasabb ismétléssel dolgozni.
Izomtömeget a nagy súly fog hozni.
Ha megrekedsz egy szinten és nem tudsz emelni,akkor van értelme nagyobb ismétléssel de akkor sem ilyen 15 csak 10-12max dolgozni de nagyobb volumennel és erre visszaépíteni,csökkenteni az ismétlést és növelni a súlyt,ez átlendíthet egy holtponton.
Negatív,pozitív szakaszra meg mindig figyelni kell szerintem akármilyen súlyokkal dolgozol,soha nem az cél,hogy A-ból B-be emeld a súlyt,hanem hogy a cél izmot dolgoztasd meg.
A lehető legnagyobb súly meg egyértelmű,de vannak jobb,rosszabb időszakok szóval amit bírsz állapotodtól függően.Mindig az adott napból kell a maximumot kihozni,ha szar napod van nem kell nekiállni max al fekvenyomni.
Miért ne mennénk?...
Magas ismétlésszám időröl időre nem csak az izmokat dolgoztatja meg, hanem pl a vérkeringést... aerob/kardio edzésre is szükség van, az sem más, mint egy magas ismétlésszámú edzés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!