Ha valami bioteches szója fehérjét veszek az ugyanaz mint a tejsavo fehérje ha bírja a belém?
Alapból nem érdemes makrotápanyagot kiegészítőből bevinni, de objektíven kicsit más az aminosavprofil, kicsit több kell belőle, de jobban megéri árilag így is, az meg csak + jó, hogy a tejtermékekből származó egyéb hormonok és szennyeződések a szójában vagy nem, vagy kismértékben vannak csak jelen. Cronometerben össze tudod hasonlítani az aminosavprofilt, így biztosra tudsz menni, hogy elegendőt viszel be mindenből.
Mielőtt valaki említené, nem, a genisztin nem befolyásolja az emberi hormonháztartást, mert a beta ösztrogénreceptorokhoz kapcsolódik.
Én azért óvatos vagyok vele, mert olvasni azért az ellenkezőjét is. Itt konkrétan arról számoltak be, hogy egy idős férfinek gynoja lett a sok szójatejtől, ami rendeződött, miután elhagyta:
Emellett persze erről is bebizonyították már, hogy rákkeltő, de persze biztos az ellenkezőjét is. :)
Nekem nem ér annyit 1-2000 Ft, hogy kockáztassam az egészségem.
Az említett személyről nem tudni, hogy a szója mellett mit fogyasztott, vagy hogy utána még mit nem. Megeshet, hogy épp sok tejet fogyasztott párhuzamosan és ugyanúgy elhagyta később mint a szójatermékeket, ezt is ki kellett volna vizsgálni.
Tudod, Correlation does not imply causation.
Szerinted melyik hasonlít jobban a saját hormonaidra, az emlősállat hormonja (az esztron leg"jobb" forrásai a tejtermékek), vagy egy növényi molekula? Vajon melyik a kockázatosabb?
A növények hormonháztartásra gyakorolt hatására a jó példa inkább a komló.
https://www.youtube.com/watch?v=ufsZ3PtMKLQ
https://www.youtube.com/watch?v=COCkviQV85I&t=219s
https://www.youtube.com/watch?v=pumVPfVuQ6s
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!