Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek hogyha szálkásítani...

Mit tegyek hogyha szálkásítani akarok, de nem pálcika vékony akarok lenni, hanem testzsír %-ot csökkenteni, és kidolgozott izmokat szeretnék?

Figyelt kérdés

Ha fogyózom, akkor az izmaim csökkennek. Ha nem, akkor pedig én hízom, ezért nem tudok szálkásítani. Hogy csinálják azok a férfiak akik full vékonyak, és ezen hatalmas izom tömeg van? (kockahastól kezdve. )

F/15

173 cm

52kg

Igazából már le szálkásítottam,csak még szeretnék tömeget növelni magamra.


2017. szept. 23. 10:20
 1/9 BlodDrunk ***** válasza:

Kedves kérdező!


Alapokat olvasgass először mert nagyon nagy gondok vannak.

Kell egy jó étrend,makrókat ki kell számolni ez az első.

Be kell vinni a megfelelő kcal-tápanyag mennyiséget.

Kell egy jó edzésterv,kezdésnek pl icf 5x5.


1.Izom építés csak akkor van ha a szervezeted kap elég tápanyagot,koppra pontosan nem lehet kiszámolni mennyi kalória kell mert túl sok a változó így mindig fölé kell menni,hogy meglegyen.Szóval ez a tömegnövelés itt hízni is fogsz.


2.Szálkásítás itt fognyi fogsz,a lényeg,hogy kalóriadeficitben legyél,de a megfelelő makrók meglegyenek.Izom növekedés itt nincs maximum a teljesen kezdőknél.10-12%testzsírig ha jó a kajád nincs naturálban sem izomvesztés.


Szóval a kettő együtt nem megy.


Akiket pedig látsz ilyen képeken,tápkieg dobozokon,versenyeken azokat felejtsd el.

2017. szept. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
Előbb tömeget kellene növelni megfelelő feherjebevitellel és kis kalória plusszal, heti 3 napos kemény nagy súlyos teljes testes edzessel. Majd után szalkasitani ha lesz rajtad izomtomeg.
2017. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetedben nagyjából 80 kilóról kellene indítanod a diétát,nem pedig 52ről.
2017. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

173/52?!

Tömegelj! Most! Menj fel minimum 75-ig.

2017. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De ha elkezdek tömegelni,akkor sajnos hízni fogok,és hát oda a kockahas,amivel tisztában voltam eddig is,hogy együtt a kettő nem megy... :D Viszont ha meg van a nekem megfelelő izomtömeg,tehát egy jó +10-15kg,utána diétázzak rá?

Akkor nem fogok izomból ugyan úgy fogyni?

2017. szept. 23. 19:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve eltudom érni azt,hogy nagy izomtömeggel rendelkezzek,kevés testzsír %-al,ha tömegelés után rászálkásítok?
2017. szept. 23. 19:08
 7/9 Cortez70 ***** válasza:
Nem sokat zsirosodsz ha lassan tomegelsz. És nem vesztesz sok izmot ha lassan szalkasitasz majd megfelelő etrenddel. No para.
2017. szept. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamennyi zsírosodás végbemegy tömegnövelésnél de ha lassan és ésszel csinálod (havi 1 kg max) akkor minimális lesz csak a zsír.


Én 2 éve tömegelek, az elején kicsit "meghúztam", mert 3 hónap alatt 5 kg-t szedtem fel és ebből sok volt a zsír, de utána lejjebb vittem a szénhidrátot és sikerült beállnom havi 0,5-0,9 kg gyarapodásra. Még egy félévig tömegelek aztán egy kicsit szálkásítok, hogy lemenjen mondjuk 13%-ra a testzsírom a mostani 16%-ról azt jólvan :D

2017. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2017. szept. 24. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!