Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen vitamint ajánlanátok...

Milyen vitamint ajánlanátok ami ár/érték arányban talán a legjobb?

Figyelt kérdés
Vitality Complex multivitamint (Gymbeam) szedtem egy ideig. Nem volt vele problémám, de talán lehet, hogy van, ami ár-érték arányban hasonlóan, vagy jobban jön ki, talán jobb az összetétele. Ti mit használtok? Kb. 3-4000-ig lennék hajlandó felmenni.
2017. márc. 31. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Alpha men a legjobb ár/érték arányú.
2017. ápr. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

9# érdekes módon, soha nem fogyasztottam vitamin készítményeket ellenben napjában lemegy 1kg zöldség/gyümölcs, makk egészséges vagyok és sportolok...

ugyan ez elmondható apámról, anyámról, testvéreimről...

persze próbáltam 1-2 hónapig ezek közül a vitaminok közül, de neonzöld pisin kívül semmit nem tapasztaltam tőlük...

az meg nettó baromság, fitnesz iparos propaganda, hogy zöldség/gyümölcsből a töredékét tudod csak bevinni a szükségletnek...

Arról meg ne is beszéljünk, hogy az ember heterotróf élőlény, mert itt sokan úgysem képesek felfogni mit jelent ez.

2017. ápr. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12#

A B-vitaminoktól, pontosabban a B2-vitamintól lesz zöldes a vizeleted.

Azokat én sem nyomon olyan nagy mennyiségben, én sem érzek különbséget aközött, hogy szedek vagy nem nagy dózisú B-komplexet. Ezeket simán lehet fedezni az étrendből.


De más vitaminokat, ásványi anyagokat már nagyon nehezen.

Pl. C-vitaminból nem tudsz eleget bevinni napi 1 kg-ból sem. Vagy téli időszakban a szükséges D-vitamint egyszerűen lehetetlen étkezéssel fedezni.

Ugyan kalciumból lehet annyit bevinni, amennyi kell ha nagyon sok tejterméket (főleg sajtot) eszel, de pl. a magnézium már szintén a lehetetlen kategória, főleg ha az ember sportol és többre van szüksége.

2017. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Persze hogy nem érzi a B vitamin komplex készítmény hatását, aki neonzöldet pisil tőle. Az ilyen készítményeket sok vízzel (min. 1 liter) kell bevenni hogy feloldódjanak, de hát a sok túképzettnek, ez már nehézséget okoz. Szedtem a Lenkei féle erős vitamincsomagot, nagyon magas a B vitamin tartalma, brutál sokat ittam rá és nem pisiltem neonzöldet. Lám...
2017. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Napi 4-5 liter vizet iszom, mégis neonzöldet pisiltam tőle.
2017. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

C-vitaminból nem tudsz eleget bevinni napi 1 kg-ból sem. Vagy téli időszakban a szükséges D-vitamint egyszerűen lehetetlen étkezéssel fedezni.


1 hét alatt pusztulna ki az emberiség skorbutban, ha ez így lenne...

Napfény meg télen is van... a d-vitaminhoz meg semmi más nem kell...

2017. ápr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16#

A túléléshez ill. egy viszonylagos egészséges állapot fenntartásához elég lehet.


De ez itt a "Sport, mozgás" kategória.

Sportoló embernek több kell, ennyi.

Sőt, több kell egy átlag embernek is, ha nem csak egy viszonylagos egészséges állapotot akar HOSSZÚ TÁVON fenntartani, hanem "kicsattanót".


Az a "vicc", hogy a túléléshez elég iszonyúan kis mennyiség, sőt, nem kell sokkal több ahhoz a bizonyos viszonylagos egészség fenntartásához sem.

De ahhoz már nagyon sok kell, hogy maximális teljesítményt nyújts a sportban, munkában, otthon egyaránt és mondjuk ne legyél beteg, ne kezdjen ki egy influenza, ráadásul ezt 80 évesen is tudd.

2017. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban hogy a vitamin és ásványi anyagok készítmények mögött hatalmas üzleti érdekek állanak, és a többségük semmit nem ér, mert a gyártónak rohadtul nem az a célja hogy jót áruljon, hanem hogy vedd meg a termékét.

Csak egy példa: magnézium-oxid. Rengeteg magnézium készítménybe rakják bele, mert olcsó előállítani, viszont mivel teljesen szervetlen, szinte semmi nem szívódik fel belőle.

De! Szerencsére van a piacon jó vitamin készítmény, én is szedek párat, mert aktívan sportolok és tényleg van ami használ.

A vitaminokat pedig ha tetszik, ha nem, nem tudod az étrendedből nagy mennyiségben bevinni. Egy átlag magyar napi 80-100 mg C vitamint fogyaszt a zöldséggel és gyümölccsel, ez elég a vitaminhiány elkerüléséhez és a minimális egészségi szint fenntartásához. De ez heti 3-4-szeri sportolás, vagy járványok idején édes kevés.

2017. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!