Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindig is gyenge voltam, hogy...

Mindig is gyenge voltam, hogy lehetne megerősödni, illetve mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy fél éve edzek, kezdő cél a jó test volt ,de most hogy gyakorin is olvasom ki milyen súlyokkal dolgozik, meg látom is nagyon elkeserdtem hogy ilyen gyenge vagyok, már inkább az a cél, hogy erősödjek, közben itt olvastam tőletek, hogy a kettő együtt jár

na de az a baj, hogy mindenki azt hiszi 70-80kgval szériázok fekvenyomásban, közben 50-el kinyomok 5-öt és annyi, guggolásban vagyok a leggyengébb, 60kg-ba megy pár ismétlés és annyi, és ezeket már rendesen megtanultam, amin még lehetne csiszolnom technikailag az a deadlift, mellről nyomás 30kg 5ismétlés

mindemellé 62kg vagyok, 168 centi szóval egy olyan igazi kisember:) és próbálok emelni a súlyokon hétről hétre, nem sokkal de hogy legyen fejlődés, icf5x5-ben is heti 2.5kgval kell emelni, hát ez nekem nem megy, de ami furcsa hogy kinézetre mindenki mondja, hogy milyen szépen haladok, fogadjam el, hogy ilyen vagyok és akkor annyit fejlődök erőben amennyit, vagy valami erőorientált edzéstervet kéne kezdenem? esetleg a kaján változtassak,egyek többet és ne érdekeljen hogy jobban zsirosodok?

19éves vagyok, állóképességben is gyenge(futás,húzódzkodás,fekvőtámasz, fekvő még csak-csak de húzódzkodni pull upból megy 4-5, chin upból 10 egyhuzamban aztán annyi)

előre is köszi


2016. nov. 9. 14:14
 1/5 A kérdező kommentje:
kihagytam hogy 5-10 ismétlésekkel dolgozok, bizonyos esetekben egy 12ismétléses kezdő sorozat, 5alá megyek akkor a kivitelezés rovására megy
2016. nov. 9. 14:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, s ne várd, hogy félév után annyit nyomsz, mint itt egyesek, akik bizonyára nem ennyi ideje edzenek... Sokan az első félévben keveset fejlődnek, mert elrontanak valamit (edzés, evés, pihenés), ekkor persze OK segítséget kérni, de ha nem csinálod profin kezdettől, az elég természetes.


Vannak azért gyengébbek, én (lagymatag kezdő, jópár hónap, de nem elég komolyan) nem tudom, hány év múlva leszek a te szinteden (attól függ, mennyire teszem magam oda)... S nálam is vannak gyengébbek. Fura belegondolni, de vannak. Nem másokkal kell versengeni, főleg nem az elején. Ha gyenge szintről kezdted, az is idő, míg oda eljutsz, ahol sokan kezdik...

2016. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát köszi:) azért lehet hogy majd kipróbálok egy ilyen stronglift5x5 féle tervet, ha úgy érzem hogy a külső már jó nekem, mert nem tervezek profi szintre jutni a testépitésben, az erőemelés meg megtetszett nagyon,de nem hiszem, hogy sokra vinném versenyszinten, szóval marad hobbi ahogy eddig is

neked is sok sikert:)

2016. nov. 9. 14:33
 4/5 hun_74 ***** válasza:

Heti hányszor edzel? Nem edzed túl magadat? Eszel eleget? Alszol eleget? Ezeket a kérdéseket válaszold meg magadnak egyesével....

Ill mêg annyi, hogy mindenki önmagához képest fejlődik, gondolj vissza a legelső kezdőnapodra és válaszolj őszíntén, ahhoz képest most hol vagy erőnlétileg? Ez mindenképpen önbizalommal kellene, hogy eltöltsön... :)

2016. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Sokdok fejerje.marha hus,voroshagyMa(vitamimszuksegletel potlasa),kokemeny edzes
2016. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!