Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el kondiba járni?

Hogyan kezdjek el kondiba járni?

Figyelt kérdés

Mire számítsak az edzőteremben?

Eddig azért nem mertem elmenni, mert mindig attól tartottam, hogy kinéznek, leszólnak a vékonyságom miatt.

Ha valamit nem tudok, akkor nyugodtan megkérdezhetek ottani tapasztaltabbaknak tűnő embereket?


Milyen súlyokkal kezdjek?

Lábra szeretnék leginkább edzeni (na nem azért, mert a felső testem már izmos), nem mondom, hogy nagyon izmos a lábam, de a nullától kicsit jobb :)

Szerintetek milyen súlyokkal kezdjek és milyen gyakorlatokat csináljak?


Mi az amit edzésre vinni kell?

Gondolok itt váltóruhára, törölközőre stb.


2016. szept. 7. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Vizet

Sargakapszula.hu

2016. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:

Senki nem fog kinézni, nyugi. Mindenki magával törődik, edzeni mennek oda nem veled fognak foglalkozni.

Akkora súlyok kellenek, amivel szabályosan éppen megy a 10-12 ismétlés a sorozatokban. Értelemszerűen ez más-más súlyt jelent a gyakorlatoknál, mivel más súllyal tudsz guggolni 10-et, mint oldalemelni.

Törölköző, edzőruha, cipő, 1 palack víz. Ennyi

2016. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem néznek ki. Ott is van mindenféle ember, nem csak szuper testűek.

Váltócipő, törölköző használata általában mindenhol kötelező. Vigyél vizet is. Az már rajtad múlik, hogy ott öltözöl át, vagy eleve úgy mész.

Először mindenképp olyannal menj, aki ért is hozzá vagy ott fogadj személyi edzőt, aki megmutatja, hogy mit, hogyan kell szabályosan csinálni, utána már menni fog egyedül is.

2016. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Először is gratulálok, hogy legyőzted a félelmedet, és elhatároztad, hogy elmész edzeni! Nagy döntés ez, nekem is sokáig tartott, hasonló okok miatt. Azóta is vékony vagyok, de rájöttem, hogy a teremben pont nem érdeklek senkit, mindenki végzi a dolgát :)


Remélem, edzésterved van. Először teljes testes edzéstervet végezzél, hogy a tested egyáltalán hozzászokjon a terheléshez. Az okosok jópárszor megírták már, milyen gyakorlatokra van szükség, lényeg, hogy heti 3x minden izomcsoportot mozgass át. Pl. 3 sorozat (sorozatonként 8-10 ismétléssel) ezekből:


guggolás

fekvenyomás padon

vállból nyomás (először szerintem ülve egykezessel)

lehúzás mellhez

bicepsz állva kétkezessel

tricepsznyújtás fej fölött

vádli gépen

hasprés


A súlyokat ki kell tapasztalnod, erre rá fog menni az első 1-2 hét. Ha még nem edzettél és vékony vagy, egykezes súlyzóból 5 kg-osat javaslok, fekvenyomáshoz, bicepszhez pedig először az üres rudat próbáld ki. Ha nagyon könnyűnek nérzed, pakolj rá, de mértékkel.


A többiek általában segítenek, ha kérdezel valakit, de azért azt tudnod kell, hogy mindenki elsősorban magával van elfoglalva. Egyrészt mert mondjuk siet munkába, másrészt magára koncentrál. Ugye egyrészt mindenki nárcisztikus egy kicsit (:D), másrészt azért baleset is lehet belőle, ha nem arra figyel az ember, amit csinál. Szóval egy-egy dolgot megkérdezhetsz, de egy komplett edzésen senki nem fog végigkísérni.


Váltóruhád legyen, edzőcipőd és törölköződ is.


Remélem segítettem!

2016. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cortez70 ***** válasza:

"Ha még nem edzettél és vékony vagy, egykezes súlyzóból 5 kg-osat javaslok"


Azt megnézném, hogy fog két 5 kilós súlyzóval szabályosan oldalemelni egy kezdő vékonyka gyerek vagy lány. Nincs ilyen, hogy ennyivel kezdjen vagy amannyival pontosan. Annyi kell, amivel megy szabályosan!

2016. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!