Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mért nem bírja a karom az...

Mért nem bírja a karom az edzést? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy el volt törve a kezem, kb. 2 hónapig kihagytam az edzésemet (heti 2 szóval nem olyan sok), de most valamelyik nap elkezdtem edzeni, ugyan annyi súllyal és ugyan annyit. Ki is bírtam az edzést de utána egy hétig be volt feszülve a karom és nem bírtam semmit se csinálni vele. Rá még egy hétre akartam megint edzeni hogy jöjjek vissza a formámba de a karom mintha egy légyszart se tudna felemelni. Akármennyire nyomattam nem tudtam kiemelni a súlyokat. Eddig 10 kilós súlyokkal normális edzést végeztem, de most mintha nem lenne semennyi erőm. Még az iskolatáskámat is van hogy nehéz megemelnem. Nem akarom, hogy amin eddig dolgoztam az kárba vesszen. Ez most amiatt a túlhajszolás miatt lenne? vagy van valami más oka? Kérlek segítsetek! Köszönöm előre is!

2016. máj. 31. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert hülye vagy. Ha 2 hónapot kihagysz, alapból nem megy akkor súllyal az edzés, nem hogy amikor el volt törve a kezed. Ha még az iskolatáskát se tudod felemelni, akkor mit próbálkozol a 10 kilós súlyokkal???

Kis súllyal is lehet intenzív edzést csinálni, csak lassan, kontrolláltan kell végezni a gyakorlatot. Vegyél vissza az egódból...

2016. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 kiló nem lenne sok, de ha el volt törve a karod, akkor nem szabad egyből onnan folytatni, ahol abbahagytad. Szerintem menj orvoshoz.
2016. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.válaszoló kicsit félreértetted, nem a karom hanem a kézközép csontom volt eltörve, és azt akartam mondani hogy miután levették a gipszet utána 2 hónap kihagyás után csináltam végig a megszokott edzésem semmi gond nélkül, persze hülye voltam, hogy egyből annyival kezdtem, de úgy éreztem hogy bírom, és amúgy nem értem ezt az egózásod de bocsi ha megsértettelek vagy bármi. Nem akartam egoista lenni. Amúgy köszi a választ!

2. köszi a választ! :)

2016. máj. 31. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy értettem az egót, hogy az edzőteremben rengetegen csak az egójuk miatt edzenek nagy súllyal, miközben alig kap terhelést a megcélzott izom. Erre szokták mondani, hogy vegyél vissza az egódból, csináld kisebb súllyal, de szabályosan csináld.

Így értettem.

2016. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ééééértem :) köszönöm

Akármilyen hihetetlen én nem azért csináltam, sose nem is az érdekelt, persze tetszik az eredmény de szarok én az ilyen magamutogató hülyékre, csakis azért csináltam nagy súlyokkal mert azt éreztem, hogy megy mert ez előtt is normálisan ment de ahogy mondtad, hülye voltam és túl sokkal kezdtem el.

2016. máj. 31. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha betegség vagy más miatt kényszerpihenőre mész, akkor mindig átmozgatással kezdj.
2016. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!