Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen genetikával lehetek...

Ilyen genetikával lehetek testépítő?

Figyelt kérdés

Szóval 1 évig voltam gimiben(otthagytam) és a következő a történet(nem dicsekvés lesz). Ez alatt az egy év alatt borzalmasan elhanyagoltam az egészségem. Össze vissza aludtam(hülye megfogalmazás,de a lényeg hogy teljesen fel volt borulva a bioritmusom),folyadékot leginkább kóla,vagy valamilyen más üdítő vagy energiaital formájában ittam. Enni alig ettem volt nap,hogy csak egy darab sajtot ettem egy szelet kenyérrel,mert annyira lusta voltam főzni,vagy volt,hogy vacsora gyanánt egy csipszet ettem,csokival és úgy mentem el aludni. Alig volt nap,hogy mindháromszor pontosan a megfelelő időpontban egyek. Enni is szinte csak zabpelyhet ettem,reggelire,ebédre,vacsorára és nagy ritkán zacskós levest. Szó szerint minden szart összeettem. Kb 10-15ször főztem ez alatt az egy év alatt. NAGYON nem vagyok ezekre büszke,hogy pusztán mert lusta voltam főzni,így elhanyagoltam magam(megszoktam hogy otthon főznek rám),ezt az életstílust azóta már elhagytam. De itt jön a lényeg!

Elmentünk rokonom születésnapjára és ott a keresztapám rákérdezett,hogy járok e gyúrni? Mivaaa? Kérdem magamban,mondom nem,miért? Ekkor már a többiek is kérdezgették,azt mondták nagyon jól nézek ki,ki vagyok gyúrva,meg vagyok vállasodva. Megnéztem magam és tényleg láttam magamon,hogy az izomformák,az alapok látszanak a melleim ki vannak dűlve,a vállaim is szélesek. Na de azt gondoltam rokonok,biztosan elfogultak,aztán amikor összetalálkoztam volt gimis osztálytársammal,ő is megkérdezte,gyúrtam e nyáron,akkor is csak pislogtam. Aztán nemrég elmentünk egy haverom születésnapjára,ahol egy fiú azt megkérdezte,hogy sportoltam e régebben,mert sportos alkatom van,egy fiú szintén megkérdezte,lejárok e kondizni(mivel hogy ő már jó ideje,mégis jobb testem van,mint neki). Ez csak sima mezomorf? Másnak is van ilyenje? De mindegy a lényeg,hogy ilyen genetikával lehetek testépítő? Ja és sosem sportoltam semmit, csak általánosban tesi órán,de az szinte egyenlő a semmivel,ráadásul azt szinte mindenki csinálta rajtam kívül. 18/f.



2016. ápr. 9. 03:12
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
76%

Testépítő bárki lehet, még szar genetikával is. Bárki indulhat s legtöbb versenyen, ha befizeted a nevezési díjat. Neked meg nyilván az átlagnál jobb lehet a genetikád, ha edzés nélkül is kinézel valahogy. De ennyiből nem lehet levonni nagyobb következtetéseket. Pl azt nem lehet előre megjósolni, hogy miket tudnál elérni. Rengeteg jó genetikájú gyerek van hazai szinten is szóval sokváltozós a dolog, hogy kiből lesz bajnok. Pénz, edzés, kaja, pihenés, stb.

Meg írni lehet bármit, tegyél ki képet és többet tudunk majd mondani.

2016. ápr. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg csak egy kis zsírt szedtél magadra. Van, aki már ettől "jól néz ki".

Azt nehezen hiszem, hogy kigyúrtnak látszódnál, hiszen az izom a semmiből nem repül oda. Szar kajával, edzés nélkül, ennyire jó genetika nincs. :D

De tegyél ki egy előtte-utána képet! Arc nélkül persze...


Ettől függetlenül elkezdhetsz edzeni, még lehet jó a genetikád, na meg anélkül is lehet fejlődni.

2016. ápr. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem jött olyan sok zsír rám,hogy csak ettől kigyúrtnak tűnjek(bocs,de ha jobban elolvastad volna,láthatnád,hogy alig ettem!),ráadásul akire egy kis zsír megy az nem így néz ki+nem lesznek szélesebb vállai,stb...ismerek olyat aki a lábát se tette be konditerembe,csak dolgozni jár és kib*szott jó teste van,pedig nem gyúr mellre vagy ilyesmi,mégis...valamint ismerek olyat is,aki egy rakás pénzt rááldozott,hogy jó teste legyen,vett kondi bérletet,mellé evett is rendesen stb,kb egy évig járt,de SEMMI eredménye nem volt. Képet nem rakok ki,nem az én műfajom :D csak leírom amit tapasztaltam,egyáltalán nincs olyan hű de jó testem,de azért elég jó alapból,ahhoz képest,hogy nem gyúrtam semmit. Nem mellesleg

https://www.youtube.com/watch?v=coyX0r57bJYsleg:

2016. ápr. 9. 05:53
 4/8 Cortez70 ***** válasza:
Ha nincs kép akkor nem lehet többet mondani. A válaszom meg megkaptad. Lehetsz testépítő, de nem tuti, hogy eredményes is leszel. Ennyi.
2016. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3: Tévedésben vagy... pont abban a korban vagy, hogy alakul a tested, kezd férfiasodni, akkor is, ha alig eszel. Ilyenkor szélesedik a váll (alapból a csontozat, az ízületek alakulnak), ugyanúgy, mint lányoknál a csípő szélesedése.

És itt jön képbe az, hogy hogyan élsz, mit eszel. Ha kis zsír jön, teljesen más lesz a kép, mintha izom (ezt segítene egy kép megítélni). De az izom nem repül oda magától...

Ha kevés zsír jön, a szélesedő váll miatt nézhet ki úgy, mintha... alapból ebben a korban vastagodik az izom komolyabb edzés nélkül is, de egyrészt ehhez olyan kaja kell (élénken emlékszem, mennyit evett öcsikém kamaszkorában :D), másrészt ez nem olyan mértékű izmosodás, mint amit edzéssel hozol össze.


Ahhoz, hogy zsír jöjjön, nem kell feltétlenül mennyiségileg sokat enni. Egyrészt a szemét kajákban sokkal több a kalória, meg a szénhidrát, másrészt nem is úgy hasznosulnak, mint a rendes tápanyagok. Vannak dolgok, amikkel a szervezet nem tud mit kezdeni...


Ettől függetlenül, mint írtam, lehet jó a genetikád, lehet, könnyen kihozhatsz belőle valamit, de az is lehet, hogy ezek csak a normál kamaszkori változások.


És ha nem jó a genetikád, akkor mi van? Max nem mész versenyekre... De attól hozzákezdhetsz. Rosszabb genetikával is sokat tehetsz az egészségedért.

A sport, az egészséges étkezés csak a javadra válhat - genetikától függetlenül.

2016. ápr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen ez nem egy kamu kérdés, ha az elmúlt 1 évet végig ződjumbóztad volna, má ronikólmen lennél.
2016. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ekkora trógerből az életben nem lesz testépítő. Nemhiszem, hogy már sokkal normálisabb életet élnél. Ezt a kérdést us hajnali negyed négykor írtad ki. A laikusok meg mindenkitől azt kérdezik gyúrt e, ha már nem 20kg vagy dagadt. Én biztos nem kérdezném ezt tőled ha szembetalálkoznánk.
2016. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Simán szélesedsz meg férfiasodsz. Menj vissza a gimibe. Azzal menni fogsz valamire. Gyúrogatásból nem élsz meg.
2016. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!