Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A HMB-t hogy érdemes szedni?...

A HMB-t hogy érdemes szedni? A kreatin-kúra kezdésével, a kreatinnal együtt, vagy a kreatin-kúra végén?

Figyelt kérdés

2015. dec. 13. 21:15
 1/2 Cortez70 ***** válasza:
Kezdheted együtt, ès a hmb mehet akkor is, ha vège a kreatinkúrànak.
2015. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje már használom a HMB-t is a kreatin mellett a több órás fél napos monti túráimnál. A kreatint szinte mindegy mikor veszed be, úgy értem leginkább evések előtt több kisebb adagokban, de időben nem szoros az összefüggés a bevételi idő és a hatás között.


A HMB szintje a vérben kb másfél óra után tetőzik, vagyis akkor a leghatásosabb, azután csökken a szint is és a hatás is, ha nem veszel be félóránként, esetleg óránként belőle, attól függően, hány órásra tervezed a terhelést.


A HMB-t nem érdemes utána bevenni, mert az erő növelő hatása adott néhány órás időn belül érvényesül. Viszont ha nem veszel be belőle a mozgás előtt időben, akkor gyengül a hatás.


Már megfigyeltem, amikor már fáradtabb vagyok és beveszek HMB-t akkor egy idő múlva sokkal könnyebben tekerek felfelé is, olyankor nem érzem elnehezülni a tagjaimat, nem fáradok olyan gyorsan.


Mivel kreatinnal együtt szedem, ezért így jóval nagyobb a hatás.


A kreatinnál két hónap után pihenőt kell hagyni, hogy megint hatásos legyen.

A HMB-nél nincs ilyen kihagyásra szükség. Annál csak az a lényeg, hogy utána (sokkos) terhelést kapjanak az izmok a zsír égetéshez, különben terhelés nélkül semmit nem ér és kimegy a szervezetből.

A kreatin viszont jóval tovább tárolódik.

2015. dec. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!