Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha tudatosan szabálytalan a...

Ha tudatosan szabálytalan a gyakorlat, lehet hasznos?

Figyelt kérdés
rengeteg videó van, ahol hires és tapasztalt testépitők "rángatják" a súlyokat. főleg hát gyakorlatoknál észrevehető ez. na most én nem kezdő vagyok, tudom hogy nekik már fejlettebb az agy-izom kapcsolatuk és hogy annyi cuccal és edzésmultal teljesen más, továbbá hogy a látványedzések is vannak, ahol direkt raknak többet, mint amivel szokták csinálni, csak a videó kedvéért. DE alapvetően én 60 kilóval szoktak T-rudazni, és nemrég kipriobáltam 80 kilóval, kicsi TUDATOS csalással, és brutális izomlázam lett. nem sérülés, hanem rendesen elfáradt az izom, 2 gyakorlat között is jobban éreztem. na most ez hasznos, vagy nem? persze nem azt mondom hogy hullámoztam mint egy vizisikló, csak nem volt annyira lassu, annyira preciz, annyira pontos mint kéne. tapasztalatok? ötletek?

2015. aug. 26. 16:04
 1/3 HarciCsiga ***** válasza:
Egy darabig mindenkinek a nagy konyv alapjan kellene edzenie, egyebkent tudatos csalast en is alkalmazok(egyes gyakorlatoknal) ha megnezzel versenyzoket mindegyik egy kicsit mas stilusban edz es ez nem veletlen
2015. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
viszont én még csak kb 14 honapja nyomom, és ahogy irtam, nagyon durván megéreztem ezzel a pici csalással, hogy derékkal és picit karral bele segitettem. csak hogy egészség ügyileg ez mennyire okés... bár nem fájt utána a hátam meg semmi.
2015. aug. 26. 18:52
 3/3 HarciCsiga ***** válasza:
Kevesbbe okes az izuleteidnek nyilvan, inkabb azert ereztted meg jobban mert uj inger voltt+ az izomserulesek 60-80%a a negativ szakaszban tortenik ami azt jelenti hogyha felfele picit csalsz de lefele kontrolaltabban engeded vagy csak fekezed lefele akkor nagyobb sulyal vagy kepes terhelni az izmot ergo tobb serules az izomban.(persze nem agyatlanul kell rangatni a sulyt mert az mar mas jategoria de kicsi csalas szerintem belefer)
2015. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!