Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét vegyek ha...

Milyen fehérjét vegyek ha idáig tömegeltem és most kezdek szálkásítani?

Figyelt kérdés

Feljött az izom mellett felesleg is és most kezdek el diétázni. A problémám, hogy túl sok fehérjét kell bevinni diéta közben a szervezetembe amit kajával nemtudok megoldani (kb 3g/testsúlynyit, én esetemben 300 g). A problémám, hogy anyagilag se állok a legjobban. A drágább állati fehérjéket ajánlják de azt nemtudom megengedni magamnak, hogy veszek egyet 8ezererért és kevesebb mint két hét alatt elfogy. Láttam nagyobb vegyes fehérjét (főképp szója), ami megérné, 13000 Ft 4 kg. Viszont az mennyivel rosszabb? Rosszabb izmot épít vele a szervezetem? Mit ajánlotok?


Kettőt is néztem:


[link]


[link]


2015. júl. 14. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy ilyen rengeteg fehérjét kell enned? Tapasztaltad?


Amúgy meg ha szálkásítasz, akkor úgysem építesz izmot... Oké, a sérüléseket kijavítja a test.

Viszont mivel ezekhez aminosav építőkockákat használ s még az is mindegy, hogy az eredetileg növény vagy állat volt, nem hiszem, hogy számítana a forrás, pusztán a fehérje szempontjából (mert egyéb egészségügyi vonatkozásai, felszívódás hatékonyság és sebessége, na ilyenben persze eltérhetnek, nekem se mindegy, miből fedezem a fehérjeszükségletemet. nekem mondjuk könnyű, mert szénhidrátszegényen eszem, távol áll tőlem a drága étkezés és a magas fehérjeigény.)

2015. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljes tejsavót érdemes venni!

Abban van a legtöbb fehérjefajta ami a szervezetnek kell!

A nagy súly és edzésmódszer marad!!

A fehérjéből tápkiegészittővel elegendő 1-1.5 g/Testtömeg kg -nyit bevinni! Mellette úgyis eszel más fehérjeforrást a nap folyamán! Az izomtömeg fenttartásához 1g/ttkg elég, edzés során ez emelkedhet így ajánlottabb a 1.5g/ttkg ! Ennél többet a szervezeted nem fog hasznosittani, így fölösleges megvenned! 100kg vagy ezek szerint, így a jó minőségből is 4-5 adag kell naponta ami azt jelenti, hogy 30napra kb 15ezer ft-ba kerülne!

Amúgy a szójával, tejjel, állatival, sem fog roszabb izmot épitteni! A lényeg, hogy mindenféle fehérjeforrásból legyen benne!

2015. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmilyet, átverés az egész. Hidd el, been there, done that.
2015. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!