Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hosszútáv futás?

Hosszútáv futás?

Figyelt kérdés

Fél éve foglalkozom (hobbi)testépítéssel, és ahova menni fogok fel kell tornásznom a futásom (jelenleg a cooper eredményem 2800m). Hogyan érjem el, hogy ne fulladjak ki pár kilométer után? Lábnap helyett járjak el futni? Vagy osszam ketté? futás+súlyzós edzés? (esetleg biciklizés legnehezebb fokozaton extrém emelkedőkön?)

Amúgy ektomorf vagyok, szóval eddig is nehezen tömegeltem, így a futás mellett gondolom még nehezebb lesz (mit egyek futás után, ami gyorsan visszatölt és nem kezdek el rohamosan lefogyni?)

18f



2015. jún. 17. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha futsz több kalóriát használsz, Tehát nem "mit" kell enned, hanem "mennyit" ezt pedig csak te tapasztalhatod ki. Futásra pedig futással kell edzeni bármilyen hihetetlen. Mennyire kell feltornáznod a futást? Azért 3km futás még nem egy hosszú táv...
2015. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem könnyen ment. 1km-ről 1 hét alatt feljöttem 2km-re és benne voltam még az időben is. Bár én nem jelentkeztem ilyen intézménybe, csak hobbiból futok. A lábnapot én nem hagynám ki, mert segíti növelni a gyorsaságod és ad egy kis állóképességet is még. Csinálj most a 8-10 ismétlés helyett 20 ismétlést, de ne bébi súllyal. Garantáltan meg fogja lepni az izmaidat. Le lehet menni 8 ismétlés alá is néha. Szerintem érdemes lehet ingadoztatni.
2015. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp oszd 2 részre.

Egy ismerősöm is jár hosszú távokat futni, és melette más napokon kondizik. Futás előt kellene BCA vagy ha nem terheli meg a gyomrod akkor jó a tejsavó is.

A tömegelést meg ahogy előttem írták a kalóriával szabályozod.

2015. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát olyan 5-10km-t leszeretnék tudni futni.
2015. jún. 17. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Az nem lesz egyszerű. Oda már gyorsaság is kell. 10 perc 5km már nagyon jó.
2015. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-10km még mindig nem egy óriási teljesítmény, szerintem illik is letudni futni ennyit... Viszont remélem nem cooper alatt akarsz ennyit lefutni, mert egyszerű halandó számára ez lehetetlen.

Nekem 10km az kb 55-60perc.

2015. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Dehogy, nem cooper alatt akarok ennyit futni (a cooper eredménnyel csak a jelenlegi teljesítményem próbáltam megmutatni).


Minden nap futhatok (pihenő napok kivételével)?

Például ma volt mell edzésem, utána elmehetek futni egyet? (vagy edzés előtt lenne célszerűbb?)

2015. jún. 17. 13:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2-3 futás alkalom futás bőven elég, valamikor pihenni is kell, én ezt olyan napra tenném, amikor nem súlyzózol.
2015. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
10 perc 5 km? te magadnál vagy? :D
2015. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
olvasd vissza a kommenteket -.-
2015. jún. 17. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!