Mi a véleményetek erről az írásról?
Néhány észrevétel:
"Na szóval egy fehérjetípus, mivel zsírban és fehérjében gazdag étrendre van berendezkedve genetikailag, napi 3 étkezésnél nem kíván többet. (...)
Fehérjetípusunk tehát megkapja a rizscsirkét napi 5-6-szor és felfordul."
Nem kötelező napi 5-6-szor enni, én sem szoktam, csak 4-szer + edzések után fehérje shake (ami heti 3 alkalom).
"Zsírja ugye nincs, mert a gyúrósok nem esznek zsírt."
A gyúrósok lehet, hogy nem esznek zsírt, de a testépítők igen. Jellemzően akár 1 gr/ttkg-ot is, persze többnyire telítetlen "jó" zsírok formájában.
"Van viszont szénhidrátja jó gyakran, kb. 3 óránként, ami az ő hasnyálmirigyétől - aki szegény genetikailag nem így van programozva - gyilkos mennyiségű inzulin kibocsátását követeli meg, nap mint nap,"
Aki 5-6 étkezésre van berendezkedve, az nem eszik 2-szer annyi szénhidrátot, mint aki 3-ra, csak kétszer annyi részre osztja el az adott mennyiséget. Vagyis egy alkalommal pont, hogy KEVESEBB szénhidrátot eszik, ami kevésbé dolgoztatja meg a hasnyálmirigyet.
Szóval szerintem ez van, amikor valaki szó szerint vesz mindent, ami ÖKÖLSZABÁLYNAK van leírva és nincs annyi esze, hogy saját magához igazítsa az étrendjét, aztán leírja, hogy nem jó az egész.
Szóval megkapjátok a gyúrós kaját és miért nem fogytok?
(Biztos, mert "gyengék vagytok és nem tartjátok!"
általában vagy nincs megfelelően belőtt étrend, nem egyenszorzókkal kell dobálózni, hanem személyre szabottan egy étrendnaplóval kitapasztalni, mekkora mennyiségtől hízol, mekkorátol fogysz, meg persze mindezt milyen mozgásforma mellett... csak ugye az átlag ember idejön, benyögik neki, hogy egyen 2gramm*testtömeg szénhidrátot, meg 2*fehérjét, aztán ha nem kezd el fogyni, akkor nincs annyi esze, hogy csökkenteni kellene valamit/vagy többet mozogni...
Genetikailag meg van határozva, ki hasznosítja jobban energiaforrásként a zsírt és ki a szénhidrátot. Nem kell túlbonyolítani, kitapasztalod mi a jó és kész.
Dan Duchaine, Lyle McDonald, Layne Norton és Chris Aceto könyveket ajánlok ha többet szeretnél tudni a táplálkozásról.
Van benne igazság, na meg sok csúsztatás is. :) Zsírt a butagyúrosok nem esznek, meg általában a 16 évesek akik ide is írják, hogy 3-4g a fehérjebevitelük, zsír meg semmi...
A szénhidrátot nem magában esszük, mindig megy mellé zöldség, az más kérdés, hogy a debilek nem így csinálják és csodálkoznak, hogy mitől éhesek egész nap.
Abban igaza van, hogy lehetnek eltérések, akinek szar az inzulinérzékenysége, annak érdemes inkább a zsírt növelni, persze akkor is az esszenciális zsírokat, vagy MCT-t.
"Zsír, protein azonnal megemel, nem számolva mennyiségeket, grammokat"
Ez okos gondolat. Ha magamból indulok ki, szerintem lazán megbírnék így enni 1 kiló húst, akkor csak épp egy kicsit lőném túl a fehérjebevitelt. Végül is csak kétszer annyit vinnék be, mint amire szükségem van. Másrészt nyilván a zsírból sem lehet sokat bevinni...
igen, valóban sok helyen pontatlanul fogalmaz, és általánosít.
viszont, én most hallok először az anyagcseretípusok ilyen formában történő megkülönböztetéséről, és az igaz rám, hogy nagyon nehezen fogoyk.
Februárig tömegeltem, és márciustól kezdtem szálkásítani. 9 hetet végignyomtam keményen, le kellett mennem 1-1,25g/ttkg ch-ig. (tomegelésnél is alig ettem többet 2-2,5kg-nál) A végén már nagoyn szenvedtem (persze a zsír is baromira lecsökkentettem).
Így sikerült leszenvedni 3 (!!!!) kilót. De eredetileg sem voltam elhízva, csak egy olyan jól betömegelt állapotban, a gyenge pontom a hasam, azon szerettem volna változtatni. azóta, hogy már nem szálkásítok, szinten akartam tartani magam csak a nyárra. Annyi történt, hogy egész picit emeltem a ch-n, lassan akartam megtlaálni a "nulla-pontot", viszont kicsit lazábban vettem ilyen apró plusz dolgokat, hogy egy kis natúr joghurt, vagy kefír (ilyen 1-2deci), tej a kávéba, olajos magvak (ezekből se hatalmas mennyiség), csak annyi, hogy ezeket nem számolgatom.
Lényeg, hogy nem emeltem túl sokat a ch bevitelen a szálkásító részhez képest, és azóta visszajött 1-1,5kg. Szóval már majdnem ott vagoky, ahonnan indultam. Sajnos gyakorlatilag nem tudom megmondani, hogy kisebb lett-e pl a hasam, mert rá vagyok stresszelve a ologra, és állandóan nézegetem, méretegem magam, így aztán néha szuperjónak, néha katasztrófának látom magam. Viszont azok alapján amiket eddig olvastam, úgy gondoltam, hogy egy rendes 2 hónapos diéta alatt azért olyan változás kéne, amit egyértelműen látok.
Szóval, aki jártasabb a témában, tudna esetleg segíteni, hogy hol tudok ennek utánajárni, vagy hogy menjek tovább?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!