Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek hogyan edzettek a...

Szerintetek hogyan edzettek a régi idők magyar (! ) testépítői/ erőemelői? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A 60-as évesben rendezték meg Magyarországon az első fekvenyomó bajnokságot. Volt olyan versenyző aki, 75 kg-os testsúllyal 150 kg-ot nyomott ki már akkor. Hogyan edzhettek/ táplálkozhattak, mikor még fehérjepor, kreatin, stb., semmi nem volt! Még a gyakorlatokat sem igazán ismerték, és "egyszerű" emberek voltak. Nem voltak modern edzőtermek, fűtetlen helyiségekben, pincékben edzettek a saját készítésű eszközeikkel.


Itt egy cikk például, vannak benne sport teljesítmények is, meg az edzésről is néhány adat:


[link]


Szerintetek ezt a teljesítményt el lehetett érni naturálon?


2015. máj. 3. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fehérjepor, kreatin semmit sem számít. Volt kaja,pihenés meg edzés. Meg ekkortájt már orosz szteroid is volt.
2015. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk az edzését elnézve a heti háromszori fekvenyomás 10x10-es szériával, az már gyanús hogy valami dopping is volt. Ilyen gyors regeneráció ilyen szinten már szerintem nem lehetséges.
2015. máj. 3. 11:31
 3/16 A kérdező kommentje:
A kreatin meg a fehérje igenis sokat számít! Én még ugyan nem próbáltam, de ismerek olyat akinek +20 kg-os erőnövekedést okozott.
2015. máj. 3. 11:33
 4/16 anonim válasza:
50%
mert talán por meg kox nélkül is tud valaki erős lenni! orosz szteroid volt ezen behaltam :D csak ma erre épűl 1 iparág hogy azt hazudják hogy por meg kondi terem nélkül nem leszel erős! itt az élő bizonyíték hogy otthon is tudsz edzeni és erős lenni!
2015. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Musclemore ***** válasza:
100%
Ki mondta, h nem lehet? Ne legyél már eltévedve...
2015. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is por minden nélkül edzek, itthon, 3 éve keményen, és most tartok ott hogy 77-kgosan kb. 120 kg-os a fekvenyomás.
2015. máj. 3. 11:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a kreatin növelheti egy kicsit az erőt, de ha rendesen eszik akkor is lett volna 19 kilós erőnövekedése.
2015. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Úgy edzettek, mint most, csak nem volt ennyi gép.
2015. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Le van irva az edzesterv. Teljestest. A 2x testsuly fekvenyomas pedig elvileg elerheto jo genetikaval
2015. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nem volt annyi gép, de nem is tartják hasznosnak tömegnövelés/ erőnövelés szempontjából a gépeket. Inkább a szabadsúlyos, összetett gyakorlatokat tartják a leghatékonyabbaknak.
2015. máj. 3. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!