Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Utóbbi hónapokban strapára...

Utóbbi hónapokban strapára ment a vállam, mondanátok olyan MELL gyakorlatokat, amik nem terhelik annyira a vállakat, de valamennyire működnek? Esetleg más sportot ami erősíti a mellizmokat

Figyelt kérdés
Tudom, hogy, a mellgyakorlatok majdhogynem a vállat is mindig használják, de mégis ha tippet adnátok annak örülnék, bármilyen gyakorlat vagy egyéb sport

2015. ápr. 11. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mikor fájt a vállam, nem tudtam rúddal nyomni, de egykezesekkel ment a nyomás, mert tudtam úgy forgatni a csuklóm, hogy nem terhelte nagyon a vállízületeket. De neked kell próbálgatni, hogy melyiknél nem fáj annyira.
2015. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rudas fekvenyomást hagyd el! Nyomj kézi súlyzóval, vagy ha van mellgép használhatod azt is. Illetve csinálj tárogatást. De amúgy nem tudom, hogy helyesen hajtod-e végre a gyakorlatot. A lapockádat szorítsd a padhoz és figyelj arra, hogy a vállad sose legyen előrébb, mint a melled. Ezt úgy tudod elérni, ha "kidomborítod" a mellkasod. Nyomásnál amúgy is viszonylag rövidnek kell lennie a mozgástartománynak, felesleges teljesen kinyomni a súlyt, csak egy baromi nagy terhelést raksz a válladra, és mivel ott jobban bekapcsolódik a tricepsz és a váll is, ezért a melled is kevésbé dolgozik már úgy. A könyököd meg ne kifelé menjen, amikor leengeded a súlyt. Ha eddig nem így csináltad, akkor nehéz lesz először ezekre figyelni, de majd megszokod.


Ha eddig is így csináltad, akkor valószínűleg nagy súlyokat használtál. Hagyd el a rudas nyomást mint mondtam és vegyél vissza a súlyból (kézi súlyzóval amúgy is nehezebb nyomni, szóval muszáj lesz, na meg általában nincsenek is akkora súlyzók).

2015. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Helyességre mindig is figyeltem, csak az elmúlt 3 év alatt az ízületeim kezdtek elhasználódni, megnyúlni a vállamban,kulcscsontom körül és így kb. már nem tudok normálisan olyan gyakorlatot végezni ahol a kezeimet a vállaim fölött kell tartani
2015. ápr. 11. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked kell kikísérletezni, hogy melyik gyakorlatot tudod még végezni. Én az egykezes súlyzós gyakorlatokat ajánlom, mert ott el tudod forgatni a csuklódat , így más terhelést tudsz adni az ízületeknek.
2015. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!