Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bevált valakinek a láb edzés...

Bevált valakinek a láb edzés nagy ismétlésszámmal, közepes/kis súllyal? Mivel tudnám helyettesíteni a guggolást?

Figyelt kérdés

Izomnövekedés a cél.


Guggolástól jelenleg iszonyatosan fáj az alsó hátam, illetve nem kifejezetten a guggolástól mint mozgástól, hanem a túl nagy súlytól.


Másik kérdés: melyik éri meg jobban? Guggolás kis súllyal, nagy ismétlés számmal, vagy hagyjam ki teljesen és csináljak más gyakorlatokat normál súlyokkal?



2015. ápr. 3. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

elől guggolást próbáld ki.

ott egyenes a tartás,nem kell hozzá akkora súly,teljes mozgástartományban végezd.

ha ettől is fáj a hátad,akkor orvos,gerinctorna súlyzós edzés felfüggesztése amíg kiderül mi a bajod.

2015. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elölguggolást eddig is csináltam, de mivel azt kisebb súllyal tudom, ezért tulajdonképpen nem lenne különbség közte és a sima guggolás között kis súllyal... nem? :)
2015. ápr. 3. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem bírja a derekad a nagy súlyt, akkor kisebb súlyt használj! Tudom, hogy ez nem hárdkór meg a gyorsizomrostok alszanak stb... de úgy őszintén ki nem fossa keresztbe?


Amúgy nem csak a több ismétléssel tudsz növelni az intenzitáson: lassabb negatív, lentről indítod a gyakorlatot (tehát fent ne pihenj). Emellett remélem csinálsz legalább hiperhajlítást.

2015. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Edzés tartós derékfájás és az ezt megelőző, vagy az ezután kialakult lumbágó, esetleg isiász problémában kéne elgondolkodni. A különbség, hogy a derékfájás az állandó derékfájdalom, a lumbágónál tehelés után(később alapjáraton se) nem tudsz felegyenesedni és a egyenesen leülni, az isiász pedig még ki is sugárzik a végtagokba.

A pihenés NEM megoldás. Mivel a derékfájást a gerinc állandó, a fejedtől a feneked felé irányuló erőhatás okozta túlterhelés okozza, vagyis emiatt az alsó hát izmai györcsös helyzetben vannak, nincs más dolgod, mint nyújtani a fájdalmas szakaszt. Illetve felkeresnék egy sportmasszőrt,aki a helyrerakja az elmozdult csigolyakat.

2015. ápr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nekem bevált. Igaz én minden nap guggolok, de általában csak egy sorozatot.


Én azt vettem észre, hogy a 15-30-as tartomány a legoptimálisabb. Alatta túledzem magam a minden nap ismétlődő edzés miatt, felette pedig már jelentősen lassabb az erő- és tömegnövekedés. Ez az én tapasztalatom, de mindenkinek más a szervezete.


Azt is hozzáteszem, hogy ez a 30 ismétlés nem olyan, hogy szépen egymás után rakod az ismétléseket. Vannak benne a vége felé 2-3, de néha 5-10 mp-es szünetek (nem tesszük le a súlyt), és a vége olyan, mintha csúcsot nyomnál. Így értem ezeket a számokat.

2015. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a bolgár guggolást, tapasztalatom szerint kíméli a gerinc alsó szakaszát, és a féllábas alaphelyzet miatt kisebb kézisúlyzókkal is hatásos.
2015. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!