Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kg súly terhelés után...

Hány kg súly terhelés után káros a térdre/ízületekre stb a gugolás?

Figyelt kérdés
100 kb, nem?

2015. febr. 18. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A guggolás nem káros az izuletekre helyesen csinálva. Megerositi az izuleteket. És nem izolálgatni kell a combot.

Csak tudni kell guggolni.

2015. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első a szívemből szól.
2015. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Honnan jött a 100 kiló? Ez hülyeség. Ha jól guggolsz nem lehet baj, ha rosszul, akkor húsz kilóval is tönkreteheted az ízületeidet.
2015. febr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyi, amennyivel már szabálytalanul csinálod.
2015. febr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én most járok ortopéd orvoshoz,mert operálták a térdemet.Mutét után mondta a doki hogy volt kopásom:kicsi de volt.Semmiféle fájdalmat vagy kellemetlenséget én egyenlore nemérzek.Doki és a gyógytornász szerint ha tobbel gugolok mint a saját sulyom az már nem a legjobb a térdnek.

A helyes gugolás szerintem se nyirja az izulteket.Persze a 300kg-s gugolás az már másik téma.De a 'vazelin' szépen lassan eltunnik a helyerol sajna...

2015. febr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 120 kilónál húztam meg a határt magamnak guggolásban és 100-ban fekvenyomásban, de ennek nincs tudományos alapja. Egyszerűen ennyi az az erő, ami mellett még vígan edzhetek állóképességre, lejárhatod küzdősportolni úgy, hogy egészséges kinézetem van(76 kiló vagyok, 176 centivel), de nem nyűg a kajálás,hanem öröm.


De hogy az ízületeknek mennyi súly a káros? Ez függ a genetikától, technikától, még a keringési rendszered állapotától is és a tápanyagok mennyiségétől is. Ezt nem lehet megválaszolni. Én azt mondom, hogy az amit még naturalként el tudsz érni úgy, hogy a kajálás nem arról szól, hogy leerőszakold a torkodon a csirkét, hanem vágyj rá, hogy ehess...kb az a szint...az a szint, ami a szervezetednek egészséges.

2015. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*120 és 100 kg 3x10 szériában*
2015. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A guggolás nem káros az izuletekre helyesen csinálva. Megerositi az izuleteket."


Azért ez nem szentírás ám.Nem mindenki totál egyforma.

2015. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De azért az emberi test tulsagosan nem kulonbozik
2015. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, nyilván nem arra gondoltunk, akinek huszonhétszer műtotték a lábát, vagy nincs porc a térdében...
2015. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!