A testepitok es a kenyer?
Nem.
Nekem a rizs, zab és a puffasztott rizs a kedvenc szénhidrát forrásaim illetve néha néha teljes kiőrlésű tészta.
Mi a baj a kenyérrel (szemben a rizzsel ,tésztával, pufirizzsel/búzával, zabpehellyel, burgonyával, kölessel, stb) :
- adalékanyagokat tartalmaz
- valószínűleg agyonőrölt, a csíra és a héj részeit nem tartalmazó lisztből sült: gyorsan felviszi a vércukrot és nincs benne mikrotápanyag. Itt meg kell persze jegyezni, hogy ha rendesen rágunk, akkor a gyomorba elvileg már minden agyonőrölve kerül, de azért talán van valami különbség. Vércukor szempontjából a TK kenyér sem tuti, ha agyaon van őrölve. Sajnos általában nem adják meg az összetevők között a liszt típusát (pl: RL-190 vagy TBL300 lenne jó, szemben a BL-55-el). A mikrotápanyagokról pedig annyit, hogy a teljes kiörlésű kenyér esetében éppen a rostok miatt lehet, hogy nem szívódnak fel a tápanyagok, sőt, még egyes zsírok sem.
A fehér kenyérnek mindemellett is alacsonyabb a GI-je, mint pl. a fehér rizsnek, talán mert a kenyérben több a fehérje (ez kb semennyire nem számít, ha a fehér rizshez úgyis eszel fehérjét meg zöldséget és legfőképpen zsírt, hisz ezek - élükön a zsírral - jelentősen csökkentik a GI-t).
-glutén: erről hosszan lehetne vitatkozni
Szóval, ha a GI szempontjából, ha nem magában eszed, akkor a (fehér) kenyér is csak egy keményítőforrás, más szempontból viszont bele lehet kötni (mint ahogy sok minden más alapanyagba is, de ez a táplálkozástudomány már csak ilyen)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!