Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen, mekkora súlyzót...

Milyen, mekkora súlyzót érdemes itthonra kezdőként? Étkezés így jó?

Figyelt kérdés

21n , 168/48 kg. Jó, arányos alakom van de elég vékony vagyok sajnos- futástól, fitness óráktól eddig csak fogytam, erősödni, izmosodni nem tudtam tőlük. Edzőtermet próbáltam, nem tetszett, amelyik időpontokban menni tudok mindig tele van, így valami itthoni alternatívát keresek.

Két egyekezes súlyzó elég lehet ? Hány kilósat érdemes venni amit pár hónapig nem nő ki az ember ? Elsősorban az alsótestre kéne valami, a karom annyira gyenge, hogy a legkisebb súly is bőven elég volt a teremben :D

Étkezés: szénhidrát - barna kenyér, rizs, zab, pufi rizsből

fehérje :sajt,tojás,túró,sonka,csirkéből

1,5l folyadék naponta, napi két kocka nádcukor maradhat?(reggeli kávé). Számolgatni nem szeretnék (egyenlőre) , mindig annyit eszek amennyi jól esik, át akarok szokni a napi ötszöri, rendes étkezésre . Edzés után érdemes lehet fehérjeport inni ha nincs gramm pontos étrend? Vitamint tudtok ajánlani? Tudom, sok kérdés, bodybuilder.hu most kezdtem csak olvasgatni, minden segítő választ köszönök előre is ! :)


2014. dec. 29. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

egyelőre nem egyenlőre

most, ha elolvastad miből lehet/érdemes, nem értem miért másoltad ki.

1,5 liter folyadék nagyon kevés, legalább 2,5 liter kellene,

ha nincs normális étrend és edzésterv, akkor a fehérjepor csak pénzkidobás, és amúgy is csak akkor szükséges, ha nem tudsz annyi húst, túrót, tojást enni, amiből fedezhetnéd a napi igényt.

Mega Daily One Plus napi 1 x 1 3740/120 db

izületvédő: Pharmekal Advanced Joint Support napi 1 x 1, 4990/120 db

Sulyzo legolcsobb a Decathlonban, online is megrendelheted.

2014. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából az edzőterem lenne a legjobb, de el lehet kezdeni otthon is. Az lenne a legoptimálisabb, ha találnál olyan kézi súlyzót, amire lehet le-fel szerelni több tárcsát is, tehát 2-től akár 8-10 kilósig is át tudnád alakítani. Így plusz saját testsúllyal azért el lehet edzegetni egy darabig, ráadásul így szinte biztos, hogy nem nyírod ki az ízületeidet. A builderen biztos van valami kezdő edzésterv, nézd meg azokat, ha van olyan gyakorlat, amit nem tudsz megcsinálni otthon, akkor próbáld meg helyettesíteni mással. De a shop.builder-en volt egy jó cikksorozat, izomcsoportonként részletezve, hogy mit tudsz megcsinálni.


[link]


Inkább 2-2,5 liter vizet igyál! Szerintem fehérjét használni mindenképp van értelme, de úgy lenne a legjobb, ha elkezdenél rendesen étrend szerint enni. A nádcukor helyett nyírfacukrot használj, de azt is érdemes minimalizálni. Vitaminból szerintem a Scitec-es Mega Daily One Plus éri meg a legjobban, abból minden nap egyet vegyél be.


Egyébként olvasd el a Sárga Kapszulát!

2014. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerelhető kézisúlyzót vegyél, én a tecsóban vettem anno, 18 kiló, olyan nyolcezer körül volt. Ezzel jó pár hónapig elleszel, aztán majd bővítheted ha akarod.

Vitaminból én is a mega dailyt szedem, teljesen jó. Fehérjeport is érdemes fogyasztani, akkor is ha még nem 100%-os az étrended. A shopbuilderen van teljes testes női alapozó edzésterv, amit otthon is végezhetsz, azt csináld pár hónapig. Szerintem kezdetnek jó lesz az étrend amit fent írtál, a mennyiségre nyilván odafigyelsz majd.

Sok sikert :)

2014. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Edzéstervet találtam a bodybuilderen, sárga kapszulát megnézem. Abban nem voltam biztos, hogy muszáj mindent enni a honlapon felsoroltak közül, vagy amiket kiválogattam azok is elegek. Köszönöm a válaszokat ! :)
2014. dec. 29. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!