Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 éves korban ajánlatos el...

Amigo33 kérdése:

15 éves korban ajánlatos el kezdeni gyúrni? Sziasztok! 15 éves vagyok, vékony alkatú gyerek.158-160cm vagyok 40-42 kilóval.

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy ha el kezdek gyúrni és ha innék mellé fehérje port szénhidráttal, akkor nem fogok meg állni a novesben? Hallotam egy két embertől hogy az is lehet hogy még állok a novesben és nem akarok ilyen törpe maradnia. 10 kilóval kezdenek a felsőtestemre(mell, hát) és a lábamra.

A vállamra, bicepsz, tricepszrs pedig 5 kilós egykezes súlyzóval.

Szerintetek így jó lenne?

Ha nem, mit ajánlanátok?

Légyszí írjátok meg, hogy jó egy vagy nem és hogy mi nem jó benne és ajánljátok valamit nekem.

Köszönöm!!


2014. dec. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne igyál. Egyél rendesen, csinálj saját testsúlyos edzést, az erősíti az ízületeket meg alap erőnlétet ad. Minek emelgetnél súlyokat, ha még saját tested se tudod rendesen mozgatni?
2014. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy nem mozgok rendesen?

Nem szokásom inni.

Eszek rendesen de semmit nem hizok.

2014. dec. 21. 22:42
 3/8 Pörölyfej Béla ***** válasza:

Valószínűleg ilyen alkat vagy. Először viszont tényleg érdemes lenne saját súllyal edzeni, hogy megerősítsd és valamivel ellenállóbbá tedd a tested. Szóval keress rá a Fegyencedzés c. könyvre. Utána mehetsz a súlyokra nyugodtan.

Amit még érdemes lehet elolvasni:

Sárga kapszula

Alapismeretek (google, 1. találat, alul van tovább gomb)

2014. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

El sem fogod bírni sem a 10 kilót, sem az 5öt. Ha semmi izom nincs rajtad és Ennyire sovány vagy, és semmit de semmit nem sportolsz, akkor hogy akarod te azt emelgetni..? Állóképességed is 0. Először sportolni kezdj el. Mi fogja egy edzés után átmozgatni az izmaidat? A gép előtt ülés biztos hogy nem. Majd ha már vagy fél éve normálisan heti négyszer eljátsz edzésre, ha utána elkezdheted a saját testsúlyost. Rá fél évre vegyél súlyzót, amikor el is fogod bírni.

17/l 10 éve kosarazom, öt éve súlyzókkal IS edzek, terembe járok rendszeresen.

2014. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Azért nézd meg a magasságát is. Ekkora magassághoz még jó ez a súly. Nőni is fog még.
2014. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, nőni fog.. de nem sokat. 12 éves testvérem 160cm és 53kg....
2014. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy nem tudsz rendesen mozogn, hogy a legtöbb ember már fiatal korban is folyamatos visszafelé tanulja a számára természetes mozgásformákat azzal, hogy napi 8órát ül az iskolában meg utána otthon a gép/tévé előtt.

Ezáltal az ízületeid gyengék, a mélyhátizmaid, derékizmaid szintén. Na most, ha elkezdeni nekem, mittudom én, súllyal a hátadon guggolgatni, tudod, mi lenne? A hátad/törzsed, de még lehet, hogy a térded is, kipurcanna, nem bírnál, és f-szán lesérülnél.

Egyébként semmi értelme bicepszezni meg tricepszezni, egy gyakorlat minél több izmodat mozgatja meg, annál jobb. Sose értettem, minek külön kinyíni egy olyan kis hangyaf-sznyi izmot, mint a bicepsz.

Nem kezdhetsz 10 kilóval mindenre, mert lehet, hogy valamelyik gyakorlatra elég a 10, másra lehet tl nehéz vagy épp túl könnyű.

15 évesen még növésben vagy, ami alapból terheli az ízületeket és az izmokat, főleg, ha valaki hirtelen nő meg, mint manapság a fiúk, szóval hacsak nem tudsz egy ügyes SFG instruktorral edzeni, akkor maradj a testsúlynál és csináld mondjuk a Fegyencedzést, míg erős nem leszel, különben egy életre beköltözhetsz a reumatológiára.

2014. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szoktam mozogni eleget.

És nem olyan vagyok hogy nincs rajtam egy gramm izom se.

Otthon edzettem sokat. És most el jött az az idő hogy el szeretnék járni gyúrni mert nem fogok több 10ezeret sulykat venni. Csak annyit akartam meg tudni ha el kezdek járni gyúrni akkor meg fogok e állni a novesben ha iszok hozzá fehérje port hogy tudjak mit le dolgozni mert semmit nem hizok. Nem tudom hogy ki írta, hogy nem bírnám el a 5, 10kg-t. Szerinted miért írtam annyit? Azért mert azt el bírom. Most is el kezdtem 9 napja fekvotamaszozni 30rol indultam és minden nap 5-el emeltem a fekvotamaszok számát, most járok ott hogy 75 fekvotamaszt nyomok le. 100ig megyek.

2014. dec. 23. 09:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!