Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz ez amit az orvos mondott...

Igaz ez amit az orvos mondott a fehérjéről?

Figyelt kérdés

Tudom, sok idióta mondja hogy a fehérje felfúj meg doppingszer stb. Mindenki ismer ilyen embert..

Ma beszéltem 1 orvossal, valahogy szóba jött a fehérjeporok használata és azt mondta, hogy persze segít az izomnövekedésben de ne higyjem hogy egészséges, mert a májra és a férfiasságra káros hatással van..

Nem mostanába kezdtem el edzeni, tehát tisztában vagyok a dolgokkal, de egy orvostól ilyet hallani elég elgondolkodtató..

Szerintetek igazat mond?


2014. dec. 4. 20:28
1 2 3
 11/23 Musclemore ***** válasza:
100%

Egy orvos szavát nem tudjuk "felülírni".

Viszont nagy hülyeségnek tartom amit mondott.

Kb. olyan, hogy megyek elvégzek egy mérnöksulit aztán kioktatoma komuveseket, hogy rosszul keverik betont...(vagy mittomen) higgyetek nekem, mérnöki sulit vegeztem, elme vagyok....

Nem a legjobb hasonlat, de a lényeg kivehető.

2014. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a mértéken van a hangsúly. Nem gondolnám, hogyha edzés után megiszol egyet, akkor attól később bajod lesz, de a túlzott fehérjebevitelnek lehetnek később káros hatásai. Most biztos le leszek hurrogva, de napi 2-3 g vagy még több fehérje az embertelenül sok. (pl. a köszvény kialakulásában is szerepe lehet) Lehet, hogy erre gondolt a doki. Vagy tényleg csak keveri a szezont a fazonnal. :-) Azért nem kevés előítélet kering a testépítés körül (valljuk be, nem is teljesen alaptalanul)
2014. dec. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Májra biztosan nincs rossz hatással a tejsavó fehérje.


Nekem 5 éve volt egy nagyon súlyos vírusos eredetű májgyulladásom, olyan súlyos volt, hogy már a transzplantáció is szóba került, de szerencsére nem volt rá szükség.


30 kg-ot fogytam, utána elkezdtem tejsavó fehérjével kiegészíteni az étrendemet, mert egyszerűen nem volt étvágyam és képtelen voltam annyit enni, hogy egyáltalán tartani tudjam a testtömegemet.


A tejsavó fehérje akkor nekem nagyon bevált, naponta 3-szor ittam egy-egy adagot az étkezések mellé és ezzel sikerült kalóriapluszba kerülnöm és szépen lassan visszanyertem a formámat.


Szóval nem hogy ártott a gyulladásban lévő májamnak, hanem kifejezetten jót is tett az egész szervezetemnek.

2014. dec. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

1.az orvosok többsége hülye, kijelentéseik többsége mindenféle tudományos alapot nélkülöz, vagy 20 éve elavult

2.a testépítők többsége is ilyen


3.fehérjétől függ, hogy mi van benne. önmagában a fehérje egy létfontosságú anyag, semmi bajod nem lesz tőle.

az más kérdés, hogy a legtöbb fehérje készítmény nem természetes és telenyomják egyéb káros adalékokkal.

de olcsóbb mint a valódi étel.


-


"A fehérje a sajtgyártás során lértjövő tejsavó szűrt változata,"


a fehérje nem tejsavó. sok más készítmény is van.


"A dokik szerintem a Kreatin is durva vesekárosító :)) "


ebben viszont van is igazság. a fölösleges kreatint(vitaminokat, stb) a vese és a máj szűri ki. az átlag testépítő a napi szükséglet 10xesét szedi. amikor egy tizenéves ember vesekővel köt ki az orvosnál a kreatin miatt, az elgondolkodtató, bár vitatható de nem alaptalan.


"Most biztos le leszek hurrogva, de napi 2-3 g vagy még több fehérje az embertelenül sok. (pl. a köszvény kialakulásában is szerepe lehet"


napi 2g fehérje alatt nincs is lényegi izomnövekedés, 1.8 a minimum ha enm akarsz izmot veszteni.

amire te gondolsz az nem a fehérje miatt van. a túlzott fehérjefogyasztás egyéb tápanyagok nélkül - igen olyan létezik: [link] .


de ha megfigyeled ez vesebetegség maitt alakul ki, ugyanúggy mint ahogyan a köszvény, amiben közrejátszhat cukorbetegség is ami szintén a rossz táplálkozás miatt van. illetve főkáépp a túlsúky és savasodás ami megint táplálkozás kérdése. például a húsokban rejlő sütéskor létrejövő káros anyagok(szabad gyökök) könnyen megköthetők antioxidánsokkal, a túlzott cukor és szénhidrátfogyasztás kiváltható alternatív diétákkal, lúgosítás, rengeteg antioxidáns fogyasztása...


-


összességében jobb kerülni a mesterséges cuccokat, a rossz minőségű fehérjéket és tömegnövelőket is, és HA VAN PÉNZ inkább valódi ételre költeni.

1.aki tapasztaltabb testépítő és valóban szüksége van rá az már ért annyira ehhez, hogy enm kérdez ilyet

2.aki profi testépítő az 99% hogy úgysem tiszta, és a legkevesebb az hogy a kox mellé fehérjét is szed.

2014. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az ideális fehérje mennyiség 1,8-2 ttkg. Nem kell túlzásokba esni.
2014. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ne vegyen rólam senki példát, de én ennek csak a felét fogyasztom. Nem bír többet a gyomrom. Szarul vagyok tőle. Simán fejlődök így is. De mondom, valszeg én vagyok a kivétel ami erősíti a szabályt.
2014. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

2g alatt lazább sportra elég a fehérje, testépítéshez nem.


ha nem bírja a gyomrod érzékeny lehetsz valami összetevőre. 1 g fehérje alig lépi túl a sportmentes élet minimumár is, így a "fejlődés" eléggé megkérdőjelezhető.

max az lehet elképzelhető hogy olyan fehérjét eszel amit enm számolsz bele

2014. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mondtam, hogy én vagyok a kivétel:

1.nő vagyok, ennek megfelelően magasabb a testzsìr%

2.a fehérjeszükségletet az izomtömegre kellene számolni

3.kritikán aluli izomtömeggel rendelkezem

4.teljesen kezdő vagyok

5. Jó a

genetikám

6.keményen edzek


Szerintem így már lehet fejlődni. Egy ideig legalábbis :)Ha nem elég, akkor majd növelem a fehérjét.

2014. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy majd egy évig koplaltam,anélkül, hogy feltűnt volna. Ehhez képest már a napi 5 étkezés is haladás....

Mondtam, hogy rólam ne vegyetek példár:)

Van előtte utána képem,hidd el hogy fejlődtem, pedig csak 2 hònapja csinálom :)

2014. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
az a "fejlődés" max az lehet hogy zsírt tüntetsz el és jobban látszik az izom. egyszerű sportra is 1.5 körüli érték kellene. vagy lehet csak húst számolsz, sajtot nem, vagy tudtodon kívül kombinálsz fehérjéket kielégítővé.
2014. dec. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!