Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan küzdjem le félelmeimet...

Hogyan küzdjem le félelmeimet a konditeremben?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Eléggé látványos gerincferdülésem van, a jobb lapockám kicsit púpos is. Mellette nagyon vézna vagyok, 179 centi és 54 kiló. El kellene kezdenem kicsit kondizni, mert égő hogy nem bírok már semmit, a fizikumom nagyon gyenge. Jövő hónapban el is kezdeném, egy haverommal járnék. Csak attól tartok, hogy mit szólnak vajon az ott levők akik edzenek hogy ilyen vézna nyomorék hülye is jár? Vannak ismerősök is, évfolyamtársak, akik járnak, de velük nem vagyok beszélőviszonyban. Nem akarom hogy elterjedjen bármi is rólam, viszont valamit kellene tennem, hogy a hátizmom javuljon. Mit ajánlotok, hogyan tudom az ilyesfajta félelmet leküzdeni?
2014. nov. 18. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenki volt kezdő.
2014. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a komplexusaidat kéne leküzdeni, hozzánk a terembe értelmi fogyatékos srác, mozgássérült és aggastyán is jár.Szerinted körberöhögjük őket és dolgokat "terjesztünk" róluk? Vagy mindenki 90kilósan, szálkásan kezdte-e ?
2014. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pörölyfej Béla ***** válasza:
100%
Semmi gond nem lesz, de egy orvossal beszéltél már a gerincedről mielőtt nekifognál az edzéseknek? Mindenesetre óvatosan eddz. Az edzésnek pozitív hatása van a gerincferdülésre, de könnyen át tudsz esni a ló túloldalára. Szóval légy körültekintő. Sok sikert. :)
2014. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Aki kiröhög az pont olyan értelmi szinten is van. Nem kell vele foglalkozni ha esetleg előfordul. Amit inkább javasolnék, hogy keress fel egy orvost/manuálterapeutát mert ha durva gerincferdülésed van akkor esélyes, hogy sok gyakorlatot másképp kéne végezned a sérülések elkerülése végett.
2014. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

úgy,hogy a teremben megpróbálsz a saját dolgoddal,edzéseddel foglalkozni nem azzal,hogy ki bámul,mert mindenki bámul mindenkit.

inkább az lehet itt a lényegesebb kérdés,hogy való e neked ez a sportág ezzel a problémával és tudod-e kivitelezni hosszabb távon állapot romlás nélkül.

2014. nov. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:
Én múltkor segítettem egy mozgássérült srácnak. Nem fekve nyomni vagy ilyesmi, hanem konkrétan megfogni a súlyzót. Más is segített neki. Nincs ebben semmi különös, inkább tiszteletre méltó, hogy még ilyen állapotban is lejött edzeni.
2014. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az első és legfontosabb, hogy bekapcsold az agyad. Gerincferdüléssel, kezdőként nem megyünk terembe és másokat lemásolva bohóckodunk.

Tehát: tessék felkeresni egy sportorvost. Egy sportorvost és nem a háziorvosod. Tessél megbeszélni vele, hogy mit lehet (és azt hogyan) és mit nem lehet!

Ha ez megvan, a papírral bemész a terembe és segítséget kérsz egy személyi edzőtől. Nem egy rózsaszínatlétás, farmernadrágos, krisztupapucsos justin biebertől, hanem egy személyi edzőtől. Őszintén elé állsz, hogy segítségre van szükséged, a sportorvos ezeket mondta és ennek megfelelően szeretnél elkezdeni edzeni. MERT MEG KELL TANULNOD A GYAKORLATOK HELYES KIVITELEZÉSÉT. Nem azoktól folyik a könnyünk a röhögéstől, akik lassan, koncentráltan, megfelelő súlyokkal, helyes gyakorlattal végzik a gyakorlatot, hanem akik bejönnek, hogy ők az új svarceneggerek és majd ők megmutatják a nagyoknak hogyan kell (persze az arany színű 1200 forintos órát magukon hagyják, biztos ami biztos).

Még azt is szeretném hozzátenni, hogy inkább felnéznének rád (ha normálisan, komolyan csinálod), hogy a gerincferdüléseddel nem hagyod el magad, hanem törődsz a testeddel. Hajrá! Amelyik paraszt meg mégis el kezd röhögni, azt meg úgyis leütik hamar egy 20 kilós egykezes súlyzóval. :) :) ;)

2014. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nálunk is van egy mozgássérült lány, aki szokott súlyzózni, meg az evező padba szokott beülni segítséggel.

Vannak itt 20 éves "menő" fiatal fiúk, csajok is, de még senkit sem láttam vagy hallottam volna hogy röhögnek, csúfolják őt.

Szerintem nem is lehetne, tuti, hogy helyreraknák azt az emberkét a többiek, nem szokott ilyen előfordulni.

2014. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jártam orvosnál, és ajánlotta is, hogy járjak, és nem nagy súlyokkal de hátizomra kicsit tornázzak, eddzek.

Személyi edzőre nem nagyon van pénzem, de segítséget kérek, van egy ismerős aki hasonlóan edz másokat.

2014. nov. 19. 18:45
 10/10 anonim válasza:
Az hajtson téged hogy mindenki hasonló testalkattal kezdte. Nem gáz ha kis súllyal edzel,majd idővel emelni fogsz rajta.Ott a haverod ő segíteni fog,sőt még ha netán egyedül lennél ott akkor valószínű hogy más is segíteni fog. ÉS a kondi nagy ön bízalmat fog adni.
2014. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!