Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ebből lehet bajom? Igaza...

Ebből lehet bajom? Igaza lehet anyámnak?

Figyelt kérdés

Tehát arról lenne szó,hogy fél éve kondizom,és csirke rizst eszek napi 5-6 szor,de anyám azzal riogat,hogy elöbb utobb ebből bajom lesz,mert,hogy vitamint nem eszek.Mondtam,hogy beviszem kapszulában,(multipro) de arra azt mondja,hogy azzal meg túladagolom,mert nem jó ha túl sok vitamint szedek... Nagyon ellenzi,de olyat is mondott hogy a tápkiegészítőtől is csodálkozni fogok,ha öregebb koromra bajom lesz.Ez egy wpp fehérje,meg carb-f gyors felszívodású szénhidrát,amit edzés után szoktam...

Tisztában vagyok azzal,hogy ettől nem lesz bajom,de annyira belémbeszéli,hogy ondoltam rákérdezek,hogy tényleg nem?:D multiprobol is egy csomagot beszedek reggelente,fehérjét reggelente szoktam,és edzés után gyors ch-val.

Köszi a válaszokat!


2014. okt. 25. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gondod nem lesz, épp, hogy egészségesebb vagy nálla, sőt az embertársaid 90%-nál :) Amennyi van a multirpóba egy sportolónak az a minimum.
2014. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod nyugi, az anyukák mindent túlreagálnak. :)
2014. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ugyan ezt mondtam neki,de nemérti... :)

Köszi szépen a választ!

2014. okt. 25. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle... A vitaminokat iszonyatos mennyiségben kéne beszedni, hogy túl legyenek adagolva. Ha napi 5-10-et vennél be akkor talán lenne bajod. TALÁN.

(csak mellesleg, állítólag, Szent-Györgyi Albert napi 4-5000 mg C vitamint szedett. 90 éves kora fölött halt meg, asszem autóbalesetben...)

Fehérje? Ha napi 3 liter tejet meginnál, szerintem sokkal egészségtelenebb lenne, mint a tejsavóból kivont fehérjepor... tekintve, hogy a tej tele van tejcukorral, hőkezelt, és nyomokban sem tartalmaz, rendes tehéntejet, plusz az emésztőrendszeredet is kinyiffantaná, fosnál mint az állat.

Gyors ch... mennyivel jobb egy kifli, vagy egy zsömle (az is gyors ch a sok fehérliszt miatt), a sok adalékanyaggal, fehérliszttel, tartósítóval tököm tudja mivel...

Nyugtasson az a tény, hogy okosabb vagy anyádnál, és az ezeket nyálas pofával szidó állatoknál is akik szerint meghalsz a fehérjeportól (akkor a csirkemelltől, vagy a tejtől miért nem? :D) és minden ami nem szilárd kaja, az rossz. Ja, és nem mellesleg, egészségesebb vagy azoknál a kretén állatoknál, akik naponta zabálják a sok szemetet, fehérkenyér, meki, párizsi, chips, sültkrumpli stb. formájában... Úgyhogy két szóval kifejezve: SZARD LE :D

2014. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a csirke rizs mellé menjen egy jó adag párolt,vagy nyers zöldség is,ne használj napraforgó olajat és akkor egészséges lesz.
2014. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj csak, hogy a szülőknek nem lehet ezeket a dolgokat megmagyarázni. Mert ugye a fehérje felfúj meg ilyes fajta dolgok, én már nem is próbálkozok. :D
2014. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben a temaban nem kell/ szabad az anyukakra hallgatni!;)
2014. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs igaza anyádnak, de úgysem fogod tudni megmagyarázni neki.

A vízben oldódó vitaminokat elég nehéz túladagolni, mivel a fölösleget egyszerűen kivizeled.

A zsírban oldódó vitaminok (A,D,E,K) túladagolhatóak, de nem hinném, hogy ennek fenn áll a veszélye.

A Szent-Györgyi sztori természetesen kamu, azok találták ki, akik a rákot is C-vitaminnal akarják gyógyítani, és el akarják neked adni tonnaszám. Amúgy soha nem volt autóbalesete.

2014. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A vitaminkapszula nem hasznosul megfeleloen. Zoldseg es gyumolcs kene neked ebben igaza van.
2014. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A csak csirke-rizs valóban monoton, bajod nem lesz tőle, de azért ehetnél változatosabban is. Iktass be zabot, túrót, néha egy sovány natúr joghurt, valamint napi 1x mehet brokkoli, vagy saláta, vagy paradicsom, paprika, kígyó ubi, ilyesmi. Testépítés szempontjából is jót tesz a rost, valamint anyudat is megnyugtatod valamilyen szinten és nm fog piszkálni. Na jó ez hazugság, mert a szülők 90%-a számára aki megfogja a súlyt+por állagú vízzel hígított étrendkieget fogyaszt, az mind koxol. :D
2014. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!