Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kg-val kellene guggolnom?

Hány kg-val kellene guggolnom?

Figyelt kérdés

60-65 kg vagyok, és csak saját súllyal edzek. Ez nekem meg is felel. De a térdem eléggé ropog(nem fáj), ezért nem szeretném csinálni az egylábas guggolást. Arra rájöttem, hogy ha csak félig guggolok le(a combom vízszintes a talajjal), akkor nem ropog. Ezért gondoltam, hogy inkább fogok csinálni fél guggolásokat, de azt súllyal.


Ebben kérnék tanácsot. Ja és 20 éves vagyok.

Szóval ebben a korcsoportban és/vagy testsúlycsoportban mi az átlagos, vagy átlag feletti súly, amit guggoláshoz használnak.


2014. okt. 20. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kell guggolni, amennyivel éppen meg tudod csinálni a sorozatonkénti 10-15 ismétlést. Ugye érted, hogy ez egyénfüggő, mert van akinél megy 100 kilóval is, van aki meg csak 50 kilóval tud 10 ismétlést.
2014. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom, de egy olyan átlagra gondoltam...hogy kb. mennyit fektessek bele, mennyi súlyt vegyek...Számolgattam, és olyan 65-kg vennék, plusz rudat...Szerintem ennél többel úgy sem fognék, mivel az már 100-120 kg lenne az én testsúlyommal együtt, szóval ez nekem untig elég, csak mégis, hogy formában legyek.


De köszönöm a választ, ment a zöld pacsi

2014. okt. 20. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, de a saját súlyunkat azt nem számoljuk. Tehát ha én azt mondom, hogy 100 kilóval guggolok, akkor az simán a tárcsák és a rúd tömege, nem számolom bele az én súlyomat.
2014. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, oké. És guggoláshoz milyen rudat használjak, hosszabbat, vagy jó/jobb a rövidebb?
2014. okt. 21. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobb a hosszú, legalábbis nálam, mert én kicsit szélesebben fogom, másrészt a hosszabb rúdnak a súlytartó része is hosszabb, tehát több tárcsa fér rá.
2014. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen a segítséget.
2014. okt. 21. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!