Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítők között miért van...

A testépítők között miért van ennyi tanulatlan, unintelligens egyed?

Figyelt kérdés

Más sportágakhoz képest aránytalanul sok a testépítők között a buta, tanulatlan, bunkó.

Például míg az úszók, vízilabdások, kézisek között nagyon sokan diplomásak, jogászok, orvosok.


Ez miért van, és mi lehet ennek a szociológiai háttere?

Talán az, hogy a testépítés "túl olcsó" sport, és ezáltal az alsóbb rétegek számára is elérhető?


2014. szept. 23. 13:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi erovel a vizilabdasokrol miert nem alakult ki az a nezet hogy mindannyian diplomasok?

Az izomagy kifejezest es rengetegszer hallottam egyeb sportolokra.


A sztereotipiakat pont az olyan emberek taplaljak mint te: részinformaciókból,hamis adatokból vonnak le következtetest es altalanosítanak. Az így megszülető zöldséget pedig erőszakosan terjesztik.


Én a masodik kerületben jarok terembe Bp-n és a törzsvendégek nagyobbrésze diplomas.


Mellesleg edzotermet nyitni könnyebb es jovedelmezőbb mint uszodat vagy teniszpalyat.

2014. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
54%

ÉS MÉG VAN POFÁJA STATISZTIKÁT KÉRNI! :DD Mekkora egy gusztustalan féreg vagy te, kérdező :D Remélem ezek után minimum valamiféle szexuális kielégültséget okoz olvasni ezeket a válaszokat, merthogy az intelligenciának a halovány közelében nem vagy, az biztos. Egy szellemileg visszamaradott egyénnel nem lehet szellemi dolgokról vitázni, szóval remélem legalább jó napot hoztunk össze neked.

Lenne helyed neked is az OPNIban.

2014. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:
Hát utolsó, te sem a kivételt erősíted úgy látom:)
2014. szept. 23. 20:08
 54/61 anonim ***** válasza:
66%
Szelektív a látásod (: Csak azt látod, ami neked tetszik.
2014. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
59%

De jó, hogy kora du. bejelöltem ezt a kérdést.


Kérdező, csak azt tudom mondani, amit már mondtak mások is, hogy a mintád nem reprezentatív. Amíg nem ismersz minden testépítőt az országból (vagy inkább a világból) és nem végzel rajtuk statisztikai elemzést, addig nem helytálló bármit is kijelenteni ilyen általánosító módon.


Én például laktam már Szolnok egyik jó sz4r "gettójában", jártam már kétezer forintos havibérletet kérő fapados zugkondiba, egészen Debrecen elég kielégítő termein át a jelenlegi lakhelyem, a Buda melletti újgazdag kertvárosi negyed 10-12-ezres forintos havibérletű helyibe.


Láttam már igazi s3ggfejet is, ugyanakkor doktori végzettségű embert is, jogászokat, orvost, építészmérnököt, vegyészmérnököt, gyógyszerészt. A jelenlegi teremben 70% egyetemista, a maradék a fent említett értelmiségi felnőtt :)


Szolnokon például-nem mindig alaptalanul-el van terjedve a vízilabdásokról, a kajakosokról, illetve a focistákról, hogy igazi f4szparasztok. Nagyobb exhibicionista némelyik, mint a legrosszabb feltűnési viszketegségű elfüstölt agyú roma huligán. A szolnoki evezős kiscsajokról általánosan el van terjedve, hogy r1bancok, csak mert néhány szakközepes kisfruska oda jár megk.ratni magát a dalja sportlegényekkel :)


Törökbálinton a szóbeszéd szerint a legsíkabb gyerek is bekerül a városi-egyébként elég elit-gimnáziumba, ha jól kosarazik, mert ott annyira ki van nyalva a s3ggük :)


Mégis, volna értelme ez alapján ilyen általánosító ám átfogó bizonyíték hiánya miatt teljesen alaptalan kérdéseket feltennem, hogy "miért r1banc az összes az evezős csaj", vagy hogy "miért nagyarcú kötsög az összes vízilabdás", "miért tanulatlan futtatott majom az összes kosaras"? Ugyan miért? Mert az én egyéni kis tapasztalatom ezt mutatja? Szerinted mennyire átfogó? Ismerek én mindenkit, hogy ilyet kijelenthessek róluk? Nem.


Felesleges volt kiírnod a kérdést az adott körülményeket figyelembe véve. Ha azt kérdezed, miért van elterjedve ez a nézet, akkor:

-testépítőkre elég könnyű irigykedni. Főleg, hogy ez elég gyakran a témáról való tájékozatlansággal társul a lakosság körében, és hát mi sem jobb reakció egy ismeretlen dolog felé, mint a jó öreg dünnyögés, intolerancia, pletyózás, tévhitterjesztés. A nők szokták ismeretlenül kijelenteni egy náluk szebb nőről, hogy biztos szajha, csupán azért, mert irigyek. Be lehet állni a sorba, ha nem kár a gerincedért.

-rossz a környezet, a saját tapasztalatból vett minta torz eredményt ad. (Mert például ha valaki életében először éve almát egy moníliás almafáról végigkóstolja az összes almát, akkor utána valószínűleg jogosnak tartaná kijelenteni: az alma egy szar ízű gyümölcs). Lehet, hogy valójában nincs is elterjedve, csak a te köreidben, ezért hiszed azt, hogy egy valójában elterjedt nézet.


Erről ennyit. Egyébként hagy említsem meg, hogy ha valaki fogékony az ilyesféle, szájhagyomány útján terjedő szóbeszédekre, akkor az az ignorancia, és a meg nem nyitottságnak a jele, ami nem menő, haver, nem menő.

2014. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá fűznék a dolgokhoz, ami szerintem nagyon fontos, hogy: Nem attól lesz valaki intelligens, tanult ember, mert az x-y egyetemre járt és diploma van a kezében. Nekem szakmunkás képzőbe kellett járnom, mert tőlem nem kérdezték akkoriban, hogy mit akarok. Iskola mellett dolgoznom kellett, hogy megtudjunk élni a szüleimmel és a testvéreimmel. Nem lettem jogász, orvos és diplomám sincsen, ennek ellenére mégsem érzem magam emiatt, hogy az általad nevezett alsóbb réteghez kelljen tartoznom. Dolgozok, tanulok, művelem magam, mellette sportolok. Ne bélyegezz meg és ne ítélj meg senkit, legfőképpen ne általánosíts, mert neked van egy nézeted valamiről. Attól hogy te úgy gondolod, attól még lehet, hogy az életben az teljesen máshogy van..
2014. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

a válaszokat el se olvastam, úgysincs értelme. vitázni sincs kedvem, csak a kérdezőnek írom le véleményem.


kezdjük ott, h testépítők elsődleges célja az, hogy minél izmosabbak legyenek, azaz a kinézetükre edzenek, ez persze nem jelenti azt, hogy egy testépítő gyenge. Na már most eleve aki csak a kinézetére edz, annak nem épp a belső értékek a legfontosabb, tehát elég felszínes figura.

Aztán aki ezeknek az embereknek nincs is nagyon ideje edzésen és kajáláson kívül mással foglalkozni, persze hogy nem vmi tájékozott emberek.

És a harmadik: elég itt is körbenézni, szinte mindegyik amatőr testépítőről kiderül, h vagy nagyon vékony elnyomott gyerek volt, vagy alacsony felnőtt stb. Szóval tele vannak frusztrációval, és egy akarnak kompenzálni. Pont ezért van, h képtelen elfogadni azt is, ha vki nem ért velük egyet, és átmennek hisztis kisgyerekbe.


Valamint Magyarországon a legfőbb testépítő "szakértő" egy 8 általános végzettségű tanulatlan t.ahó (drugs bunny), aki biológia témában folyamatosan butaságokat hord össze. Ha egy ilyen ember példakép, akkor nem csoda, h hasonlóak a követői is és az sem, hogy csak sablonokban képesek gondolkodni.

2014. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
91%
Mondta az eszelős, aki mániákusan írogatja be kb ugyanazt mindenhova...
2014. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

"ha kimész az utcára és megkérdezel 10 embert"

Szóval, ha kimész az utcára és megkérdezel 10 embert, hogy mennyi az eredménye egy nehéz egyenletnek és a többség azt mondja, hogy nem tudom, akkor az x=nem tudommal?

2014. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Így van wash.

Egyébként is elég frusztrált, beteg kis kocsognek kell ahhoz lenni, hogy valaki direkt keresse a testépítőket fikázó kérdéseket. Ha valamit, valakiket utálsz kisgyerek, akkor nem mész oda, nem írsz abba a kategóriába. Én sem megyek gyalázkodni a politikai kategóriába.

2014. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!