Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítők között miért van...

A testépítők között miért van ennyi tanulatlan, unintelligens egyed?

Figyelt kérdés

Más sportágakhoz képest aránytalanul sok a testépítők között a buta, tanulatlan, bunkó.

Például míg az úszók, vízilabdások, kézisek között nagyon sokan diplomásak, jogászok, orvosok.


Ez miért van, és mi lehet ennek a szociológiai háttere?

Talán az, hogy a testépítés "túl olcsó" sport, és ezáltal az alsóbb rétegek számára is elérhető?


2014. szept. 23. 13:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Megpróbálom kifejteni a véleményem, remélem lejön belőle a mondanivaló.

Én durván 10 évet töltöttem el a versenysportban, több sportágban is kipróbáltam magam, országos bajnoki helyezéseim lettek, diákolimpiák, állandó bajnokságok stb... ma már én is a "gyúrós" társadalmat erősítem.

8 évig kosárlabdáztam egy komolyabb csapatban. Nem igazán tehetős környéken éltünk és játszottunk, mégis a csapat összes tagja hozzám viszonyítva gazdag volt. Ha bekerült egy szegényebb srác, rögtön kinézték, megalázták. Én is szegény voltam, nem voltak márkás ruháim, engem is kinéztek. Mindegyik apja-anyja értelmiségi volt, nagyobb anyagi háttérrel. A seggük is kivolt nyalva. Mindegyik jó gimnáziumba került, mert a szülők nagyba hozzájárultak az iskolai teljesítményükhöz. Mögöttem senkisem volt, az én szüleim egyszerű munkások, sose tudtak nekem így segíteni. Egy egyszerű szakközépbe mentem. Ekkor kóstoltam bele az ökölvívásba. Ahonnan meg azért néztek ki mert magyar vagyok. Szülők itt is erősen megdotálták a gyerekeket. Volt hogy írni alig tudó boxolót FIZETTEK be a szülők a jó gimnáziumokba. Másfél év ökölvívás után elkezdtem kempozni, ami azért már egy szerényebb sport. Szintén azzal találkoztam amivel eddig. A mai élsportoló generáció tagjai mind tehetősek, mind meg vannak támogatva, mind kivételezve vannak. Most egy olyan tanfolyamon tanulok ahol csak sportolók vannak, (nem mondom a képzés nevét) és.. hát hogy mondjam... egyik sem a turkálóból öltözködik. Én azért kezdtem el a testépítéssel foglalkozni mert a testmozgásra szükségem volt, és valahogy visszaakartam vágni a sok elkényeztetett sportolópalántának, hogy akit pár éve kiröhögtetek mert nem volt pipás cipője, az most tőből kitéphetné a karjukat... Mai napig nem vagyok vagyonos, de a suli melletti melóból származó jövedelem nagy részét a testépítésre költöm. :)

2014. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
70%
Baromság az alapkérdés is, provokáló és a fele sem igaz. Pl itt vagyok én is vagy wash, ddrake, stb. Egyetemet végeztem, gyógyszergyárban vagyok minőségbiztosító. Wash is élelmiszermérnök, ddrake pedig orvos lesz. Szóval merő rosszindulat az egész kérdésed, innentől kár vitázni az egészen.
2014. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 kovpet ***** válasza:
sandorzsolt: na, ne vedd már el az örömünket, hogy egész nap etethetünk egy trollt :)
2014. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
63%
ja, jó. Igaz.:)
2014. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

Mozogtam kézilabdás körökben régebben, ill. van vízilabdás ismerős bőven, hogy ott ne lennének tahók... :-DDD Utánpótlás nemzeti "kincseink" például meg tudnak úgy nyilvánulni, hogy én szégyellem magam helyettük.


De hogy hozzak ellenpéldát, én nőként az utóbbi félévben kezdtem a testépítéssel komolyabban foglalkozni, tehát magamat nem aposztrofálnám még testépítőnek, de azért hadd vegyem magamra, és kérjem ki, hogy háromnegyed orvosi diplomával a kezemben nem tegyenek egyenlőségjelet én (mi) és a türhők közé, bocs.


Te az emberek 99%-hoz hasonlóan azonosítod a testépítő SPORTOLÓT a kigyúrt, szétkoxolt hülyegyerekekkel a szomszéd panelból. Pont ezért van az emberek fejében is ez a sztereotípia, mert ezeket az idiótákat látják és azonosítják a sportolókkal; nem a percre és grammra pontosan kiszámolt kajákat, vagy rengeteg lemondást, edzés közbeni vagy utáni fájdalmat, ami minden egyes sport sajátja, kivétel nélkül. A testépítésé is.


De trollkodj tovább, egész jól csinálod :-)


Bónuszkérdés: amúgy a diploma intelligensebbé ill. műveltebbé tesz valakit? Mert tudnék mesélni (leendő) diplomásokról és állítólagos elitről, mennyivel különbek a halandóktól...

2014. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

42-es, hát ez így arctalanul, névtelenül elég gyengyusz, de mondjuk elhiszem.

Akkor mégis miért nem az az általánosan kialakult sztereotípia a testépítőkről, hogy azok mind egyetemet végzett emberek?? (azt azért tegyük hozzá, hogy a diploma és az intelligencia nem feltétlenül jár együtt)

2014. szept. 23. 17:33
 47/61 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy a kérdező jár e edzeni rendszeresen ,illetve ha igen, hová.

Nekem az jutott eszembe, hogy a **minőségi testépítés** egy drága sport, és akik eljutnak erre a szintre, még ha nincs is diplomájuk, szerintem magasan értelmesebbek mint egy átlag - diplomás gyökér.


Ugyanakkor, az edzőtermekbe mindenféle rétegekből jönnek emberek, és a legprimitívebb, legbutább alakok is eljárhatnak "edzeni" ha ki tudják fizetni a havibérlet árát.


De elég ha megnézed drugs bunny rovatát, hogy mennyi idióta fogyatékos kérdés érkezik (nyersen vagy főzve mérjem e a csirkét, edzés után 38.5 perccel iszok proteinport az jó? Írjál már edzéstervet látatlanba köszi stb) akkor én nem azt mondanám hogy az igazi testépítők "unintelligensek", hanem, hanem azt, hogy az átlagember hihetetlenül primitív és életképtelen.

2014. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy minden testépítő intelligens és egyetemet végzett. Én csak azt mondom, hogy más sportban is van kb ennyi bunkó, ha százalékosan nézzük. De én sem mondhatok ilyet, hiszen erre nincs felmérés.

Ha nekem nem hiszel, akkor gyere és találkozzunk, viszem a bizonyítványokat. Ennyi.:)

2014. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Szóval kérdező, ha te csak rózsaszín izompólós prosztókat látsz, akkor rossz körökben mozogsz.


Annyit még, hogy a gagyi gyúrósokat ne nevezd testépítőknek.

Testépítő az, akinek több éves tapasztalata van, megfelelő háttérismeretekkel rendelkezik ami ehhez a sporthoz kell. Esetleg részt vett, és eredményt ért el különböző versenyeken. --> ilyen embereket gondolom nem ismersz.

2014. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
Én pl gyógyszerésznek tanulok, ha minden igaz. :)
2014. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!