Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utánra a Carb-F vagy a...

Edzés utánra a Carb-F vagy a sima szőlőcukor a jobb?

Figyelt kérdés
Most tömegelek. Szálkásításnál is kell majd gyors CH, vagy csak tömegelés alatt?
2014. aug. 30. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Carb-F szálásításnál mehet helyette glutamin.
2014. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Carb-F elméletileg jobb, de igazából szinte tökmindegy.


Szálkásításkor 8-10 gramm glutamin mehetne.

2014. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :-)! Jelenleg szőlőcukrom van, de ha elfogy, átváltok Carb-F-re.
2014. aug. 30. 11:31
 4/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Szerintem igazából tök mindegy, én a szőlőcukortól elhányom magam. Édes és megüli a gyomromat, Carb-F hajlamos csomósodni, elég lisztes az állaga. Keverd össze egy kis pikszisben vagy kiürült vitaminos dobozban az edzés utáni fehérjét+carb-f et és úgy öntsd bele a vízbe, úgy nem fog csomósodni.
2014. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig egyiksem! Nem ettől leszel "izmos", hanem a rendes edzéstöl és étrendtől. Az, hogy iszol edzés után egy kis gyors CH-t és fehérjét, semmitsem oszt vagy szoroz.
2014. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Valamilyen szinten igazad van, de még mindig ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja az edzés utáni "kajálásnak".
2014. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most vettem carb f-et, nekem nem csomósdik.

amúgy:

INGREDIENTS: Waxy maize starch, dextrose, fructose, high-glycemic index maltodextrin (straight chain, high dextrose equivalent maltodextrin).


Waxy maize starch

[link]


a cikk végén:

"

Sajnos bármennyire is kutatunk, nem igazán találhatunk racionális okot a waxy maize fogyasztására. Sajnos nincs olyan kutatás, ami alátámasztaná a vele kapcsolatos állításokat. A legrosszabb az egészben az, hogy az adatok nem csupán nem támasztják alá a működését, hanem egyenesen arra utalnak, hogy edzés után ez egy rosszul alkalmazható szénhidrát."


Hát, lehet legközelebb inkább szőlőcukrot veszek ha nincs keret, vagy vitargo-t ha van. :D

2014. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Ha mindent egybevetünk, lehetséges, hogy az edzés után alkalmazott waxy maize-d felszívódása kábé a fehér kenyérével egyenértékű, vagy annál rosszabb. Csak remélni tudjuk, hogy a termékekben a „gyorsabb” változat van benne, de még ebbe az esetben is csupán ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, minta dextróz vagy a maltodextrin."
2014. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!