Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 250gram zab+ 50gram tejsavó...

250gram zab+ 50gram tejsavó fehérje sok?

Figyelt kérdés
Illetve mikor zabbal tejsavó fehérjét viszek be a zab fehérjéje, ami nem teljes értékű az is jobban hasznosul?
2014. aug. 11. 19:22
 1/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Testtömeged? Magasságod? Életkorod? Nemed?

Napi CH beviteled/étrended célja?

2014. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
18éves, 170cm, 70kg, férfi. 180gramm fehérje, 6-700gramm ch és kb. 40gramm zsír. Izomnövelés a célom
2014. aug. 11. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
nem sok picit a 700g ch?
2014. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem érzem soknak, mert kicsit nehezebben jön fel testzsír.
2014. aug. 12. 06:11
 5/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Off: Az általános ajánlással biztosan tisztában vagy. Ha az a tapasztalatod, hogy neked kell ennyi kaja, ám legyen. 10 g/ttkg CH szükségessége mindenképpen felveti a gyanút, hogy gond van nálad a felszívódással. Ha nincs ilyen, én akkor sem tudnék 700 gramm CH-t lenyomni 40 gramm zsírral. Nálam csökkenne a CH, nőne a zsír úgy, hogy maradjon a mostani energia bevitel. Várd meg, hogy mit írnak a tapasztaltabbak.


Kérdésedre (feltételezve, hogy reggelre ennéd, amit írtál és délután edzel): 64 kg vagyok, 270 gramm CH-n, több zsíron. 60 gramm a reggelim, ami arányaiban megfelel a te 250 gramm zabodnak a 700 gramm CH-dhoz viszonyítva. Mégis azt mondom, 170 gramm CH sok reggelre (inzulinérzékenység), még akkor is, ha zabbal viszed be. Rakj inkább belőle a 2. és 3. étkezésbe (de megint mondom, ha neked 700 gramm CH kell egész napra, arányaiban ugyanott vagy, mint én).


Ha a 180 gramm fehérjéd mind állati, akkor szerintem és a tapasztaltabbak szerint is felesleges ennyit enni, de ha CH benned ennyire rosszul hasznosul, akkor feltehetően a fehérje is, ezért menjen a 180 gramm. Ilyenformán nem gáz az 50 gramm tejsavó reggelre, de egyébként nem kéne ennyi.

Vizsgáltasd ki magad, nincs-e gond a felszívódással!

2014. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Izomtömeg gyorsan tud épülni viszonylag. Az anyagcserém gyors. Illetve szükségesnek is érzem az ennyi ch-t főleg, ha dolgozok is + edzés. Munka alatt sitthordást, lapátolás stb. értem.
2014. aug. 12. 20:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt hogy 2kilo főtt krumplit megettem félkiló csirkemellel egy nap alatt.
2014. aug. 12. 20:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Néztem tömegelő étrendeket builderen még többet is írnak ennyinél. [link]
2014. aug. 12. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!