Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Figyelt kérdés

Januártól-Júniusig tömegnövelő szakaszban voltam. 68 kg voltam 15-16%os testzsírral és tömegnövelés végére híztam 10kg-t. Júniusban 78 kg voltam olyan 18% körüli testzsírral. Kajám nagyjából rendben volt, nőttem tőle. Jún elején abbahagytam a kondit és szépen összeszakadtam. Most 19-20% a teszsírom de sokkal kövérebbnek érzem magam. Szeptemberben neki akarok vágni a tömegelésnek de elkezdhetném most is, viszont félek hogy nagyon meghíznék áprilisig. Tehát érdemes lenne előbb 1 hónapot szálkásítani majd utánna tömeget növelni? Ha helyesen csinálom (harcosok étrendjét akarom+ GTG ehhez még aerob) kb mennyi zsírtól szabadúlhatnék meg? Ekto-Endo alkat vagyok széles csípővel, hosszú végtagokkal. Könnyen zsírosodok.

181 cm, 76kg, 16/F



2014. aug. 3. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sok a zsír rajtad, téged zavar, akkor most a nagy részét ad le szálkásító diétával. Ne harcosok meg spártaikrvárakeményvagyokétrenddel, hanem normális szálkásító diétával. Utána mehet egy moderált tömegnövelés. Tehát arra majd figyelj, hogy heti kb 0,2-0,3 kg tömeg jöjjön. Így nem leszel annyira zsíros.
2014. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sándor jól mondja én a saját káromon tapasztaltam meg hogy nem éppen a legideálisabb a harcosok étrendje egy testépitő/erősportoló számára inkább az átlag embereknek van kitalálva meg a hülyéknek egyébként én minden féle szir szar diétát kiszoktam próbálni azt figyelem mi történik a harcosok étrendje gyorsabban darálja le a zsírt de az izomzatodat is arról nem is beszélve hogy napközben gyenge voltam mint egy kislány :)
2014. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindkettőtöknek:D Még sosem szálkásítottam.... jah igen, szetintetek az aerob mehet reggel éhgyomorra vagy inkább este jobb? Elég lesz heti 3x is? A válaszokat előre köszi. Holnap kezdem.
2014. aug. 3. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mikor megy aerob, lényeg, hogy el legyen végezve. Elég lehet, heti 3-4 is, a lényeg úgyis az étrenden van.
2014. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz! Megnéztem a shop.builderen milyen véleményen vannak a Harcosok Étrendjéről...hát hanyagolom pedig Jaynek (Tar Gabi) bejött. Maradok a rendes magas fehérje de alacsony kalóriatartalmú étrendnél.
2014. aug. 3. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Neki sem jött be, nem is néz ki sehogy. Utána írta is, hogy másképpen fog kajálni.
2014. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!