Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A térdem nagyon rossz, edzhetn...

BeginnerWorker kérdése:

A térdem nagyon rossz, edzhetnék mégis fenékre?

Figyelt kérdés
Kérlek mondjatok pár fenék gyakorlatot ami minimálisan vonja be a térdet, vagy valami technikát amivel meglehet oldani h ne fájjon, kötés stb !

2014. júl. 28. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Pl csípőemelések terheléssel, mereblábas felhúzás, lábemelés hátrafelé térdállásban. De lehetne részleges guggolást is betenni, tehát nem teljes tartományban. Lehet így nem fog fájni.
2014. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most lehet hülyeséget mondok de én úgy tudom ha nem guggolsz le teljesen akkor az csak ront a helyzeten, javítsatok ki ha rosszul tudom.
2014. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig futottál hagyd abba egy jó darabig (vagy örökre) és kúra szerűen fogyassz el valami ízületvédőt is
2014. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A guggolás attól függ, hogy milyen a sérülés. Nálam bejött, hogy nem megyek le teljesen, ha nem százas a térdem.
2014. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Régen fociztam és atletizáltam, azóta műtötték a térdem, ha megterhelem értségek úgy h akár 1 biciklizés, akkor felvizesedik és cseszettül fáj, de mégis edzeni szeretnék valahogy a fenekemre
2014. júl. 28. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:
okés, de írtam már gyakorlatokat.:)
2014. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amit nagyon köszönök !

De csípőemelés nem hátsó combra meg illetve a merevlábas felhúzás pedig hátra, ha jók az ismereteim :)

2014. júl. 28. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem jók az ismereteid. Csípőemelésen azt értem, hogy lefekszel a hátadra a talajra. Majd egy pl 20 kilós tárcsát veszel a hasadra és azt emeled ki csípővel. Tehát fölfelé mozdítod el a csípőd a súllyal együtt. Ez fenékgyakorlat.

A merevlábas felhúzás csakugyan egy részben a hát alsó részére is, de nagy mértékben megy a hátsó combra és a farizomra is.

Kár, hogy ezt nem tudom bemutatni, mert leírni nehéz, meg kellene mutatni a helyes technikát.


Itt egy video ahol Békefi Brigitta egy jó kis gyakorlatot végez 1:12-nél.

https://www.youtube.com/watch?v=2U-u5DBEnco

2014. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!