Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás szempontjából ez...

Szálkásítás szempontjából ez az étrend milyen?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a szálkásítást reggeli pár tojás,zöldség

ebédre rizs, csirkemell. és edzés után vacsora - 6 db tojást-zöldség

szóval egy nap egyszer viszek be szénhidrátot, emellett semmi cukor, ha kávézok akkor egy kis kanál méz

Kezdő vagyok, kérlek titeket ne szóljatok le, milyen lesz hosszútávon ?


2014. jún. 19. 18:08
 1/6 A kérdező kommentje:

csak ásványvizet iszom, és a reggeli általában tojásrántotta, edzés után már csak főtt tojás

a csirkemellet rántva eszem kevés rizzsel, ezt akarom megdobni protein-fat burner kombóval.

2014. jún. 19. 18:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így még nem étrend, mert tudni kellene a makrobeviteledet. Azaz pontosan, hogy mennyi fehérje, ch és zsír megy. Hiába jók a kaják, ha abból nem megy elegendő fehérje vagy sok ch lesz.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


De azért megkérdezem, hogy tudod mit jelent a szálkásítás? Tudod, hogy közben nem lehet izmosodni naturálban, max a nagyon kövér kezdőknél kis ideig. Van rajtad elég izomtömeg, amit érdemes leszálkásítani? :)

2014. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Röviden? Szar.


Google --> Sárga kapszula --> Letölt --> Elolvas --> Utána állj neki még egyszer összeállítani az étrended.


Hajrá! :)

2014. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, úgy vélem igen és komolyan gondolom ezt.
2014. jún. 19. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem basztatásbol de elég ratyi, mivel első ránézésre kevésnek tűnik a kaja, ezért valszeg be fog lassulni az anyagcseréd mint a p.csa és szr lesz a közérzeted is meg a fogyás sem úgy fog menni, és sok megy izombol. Nem szabad túl drasztikusra venni, idő kell a szervezetednek az átállásra. Ch-bol is nyugodtan mehet 2-3x egy nap 50-60 gramm is akár, ha mondjuk olyan 80-90 kiló vagy. Fehérjét emeld meg szerintem legalább 200 grammra. Ha hajlamos vagy hízásra, vagy a ch-ra nem jól reagál a szervezeted (Úgy értem nem mennek le a kilók) akkor csökkentsd viszont akkor a telítetlen zsírokat emeld meg, hogy nem legyen túl nagy energiaveszteség. Az első 1-2 hetet szánd a próbálgatásra, ismerd ki hogy a te tested hogy reagál ezekre. Aztán heti 0.5-1 kiló fogyást lőj be. Az ilyen 1 hét alatt 5 kiló fogyásokat felejtsd el. Példa képpen írom: a héten minden nap 3-4 órát eddzettem( ebből 1.5 óra súlyzós,a többi kardió jellegű, futás, úszás vagy köreddzések), nem azért mert ettől mennyivel erősebb leszek vagy bármi egyszerűen csak szeretek mozogni, meg most van is időm szerencsére. A kajámat nem számolom teljesen pontosan de 2500-3000 körül van, aminek az 1/3-a fehérjéből jön, többi jó minőségű ch vagy zsírforrásból. Na most így a héten eddig ( 4 nap alatt) jött le 0.8 kiló, amiből biztos hogy jött izom is, plusz kicsit érzem hogy belassúlt az anyagcserém is szal holnap kicsit töltök valszeg. Ha azt nézzük hogy napi 1 óra futás általában megvan( és nem kocogós tempóban), már azzal túlléptem a kaloriakeretemet. Szóval ez a heti 4 kiló fogyás nem létezik, illetve létezik csak annak a nagy része izom és víz lesz.
2014. jún. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a ch-t alkalmanként írtam hogy mehet annyi ( kb napi 150-200 ) ha olyan 80-90 kiló vagy
2014. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!