Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az inzulin hogyan fejti ki...

Az inzulin hogyan fejti ki anabolikus hatását?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az inzulin az a hormon ami "beépíti" a cukrot az izmokba/szervekbe. Tulajdonképpen egy olyan hormon, ami építi a szervezetett, tehát ha jól tudom ez miatt sorolják az anabolikus hormonokhoz.
2014. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mennyire biokémiás választ vársz?


Egyáltalán a kérdésedre ismert a pontos válasz? :D


Hogyan hat az inzulin.. az én válaszom az, hogy kapcsolódik a receptorokhoz és kiváltja a hatást, így :D

2014. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2014. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor aki cukros és inzulinozza magát, és netán edz is, akkor ez miatt gyorsabban fejlődik?
2014. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most lehetne jó hosszan untatni száraz biokémiai és élettani előadásokkal, minden egyes szervre (szövetre) lebontva, hogy az inzulin hogyan fejti a hatását, röviden összefoglalom.


A két legfontosabb szövetünk inzulin szempontjából az izom és a zsírszövet, valamint a máj is ide sorolható másodlagos szinten, mert habár a saját anyagcseréje nem inzulinérzékeny, viszont a glikogénelőállítás, ami elég fontos funkciója, igen. Az untatás nagy részét kihagyom, legyen elég annyi, hogy az inzulin a receptorához kötődik, ami jelátviteli útvonalat indít meg, majd internalizálódik, és egészséges esetben lebomlik az inzulin, a hormonreceptor meg visszahelyeződik a sejtmembrán felületére, merthogy ott található.


Az izomban fehérjeszintézist, a zsírszövetben lipidszintézist, a májban glikogénszintézist indít meg, valamint védi ezek termékeit, antagonizálja az ellentétes hormonok hatását, pl. a glukagonét, azzal, hogy aktiválja az ezen hormonok jelátviteli folyamatiban résztvevő molekulák elbontását segítőanyagok szintézisét. Izom, zsír és glikogénvédő hatása van, továbbá pl. antiketogén is, mivel mind a fehérjék lízisét, mind a lipolízist gátolja, gátolja a ketogén enzimeket, gátolja a katabolikus hatást összességében.


További infóért nézz utána valamilyen élettan vagy biokémia témájú helyen a dolognak, ennyire akartalak csak untatni.

2014. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4-es, persze, szoktak az inzulinnal doppingolni, viszont elég veszélyes lehet. Aki nem ért hozzá és nem hangolja össze a dolgokat, nagyon könnyen belehalhat, egyszeri hibánál is.
2014. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Drake én úgy tudom hogy az a megállapítás hogy az inzulin önmagaban fehérjeszintézist indít be téves.

Helyette fokozza a leucin által már beinditott feherjeszintezist.

2014. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Közvetetten, nem akartam részletekbe menni, egyébként meg az anabolizmust el kell indítani valamivel.
2014. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és az egyik legfontosabb: olyan glükóztranszporterek kihelyeződését váltja ki a sejtmembránra, amelyek egyébként a plazmában "pihennek".
2014. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezek a transzportfehérjék? A citoplazmában vannak, és a hormon (parancs) hatására kerülnek a membránba/ra? Na ez komoly.
2014. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!