Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szép napot! Tudnátok segíteni...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Tudnátok segíteni ezekben a kérdésekben?

Figyelt kérdés

Gyors és erős izmokat szeretnék mivel bokszolói pályára készülök már egy jóóó ideje, csak volt/van némi problémám a kilókkal.

Miért mondják azt, hogy ha gyors izmokat akarok, akkor csak saját súllyal lehet edzeni? Kérdem én: ha most (TEGYÜK FEL!!) valakinek a karjaira illetve mellére 50 kiló megy fekvőnél illetve fekvenyomásnál az nem ugyanaz?

A kettlebell is súly mégis sokan, akik ezen a pályán vannak azzal edzenek (nehezebb kettlebellekkel is).

Utolsó kérdésem, hogy az előbb említett eszközt lehet e helyettesíteni kisebb, jól megpakolt táskával/utazótáskával/hátizsákkal, szóval értitek.


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 21. 09:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: magasságom 180 cm, súlyom 105 kg, 19/F.
2014. máj. 21. 09:57
 2/13 anonim ***** válasza:
szép napot te hetente változtatod, hogy éppen mit akarsz csibálni?
2014. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha bokszolói pályára készülsz akkor miért nem jársz boksz edzésekre? Ott nyilván elmondanák hogy ehhez a sportághoz mi az az edzés fajta ami megoldja a problémádat.

Viszont a gyors izom felszedése az gyakorlatilag lehetetlen, hacsak nem állsz neki hormonokkal szúrni magad. Meg lehet próbálni jó étrenddel, fehérjével és JUMBO tömegnövelővel operálni a kondiban, de az így megszerzett izmok neked a boksznál használhatatlanok lesznek. Egyrészt nem leszel gyors, másrészt hamar elfáradsz.

A bokszoláshoz szerintem sokkal inkább saját testsúlyos edzéseket érdemes csinálni, rengeteg kardioval (futás,ugrókötelezés,bringázás, zsákolás) kombinálva, és néha be lehet térni a kondiba erősíteni, mondjuk heti egyszer, sok sok nyújtással gyakorlatok között is.

2014. máj. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem készül õ semmilyen pályára... keresõt állítsd minden kategóriára és írd be, hogy szép napot! aztán nézd meg, hogy kb naponta mást akar csinálni, de mindent így kezd...
2014. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.!


Elvileg használhatsz más eszközt kettlebell gyakorlathoz.. elvileg. Hogy ez mennyire biztonságos azt nem tudom.


Ha ütni akarsz jól tudni (gyorsan, erőset) akkor főleg üss. Senkit nem érdekel hogy mit súlyzózol mellette, de az biztos hogy az ütéstechnikádon és a mozgásodon kellene dolgoznod, mert az ellenfeleid addig fejlődnek amíg te súlyzózol. Még talán én is ;)

2014. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Heló! Köszönöm a gyors válaszokat. Első: nem változtatom hetente. Tulajdonképpen egyszerre több célom is van, amiket meg is fogalmaztam a kérdéseimben, ezek: lefogyni, bokszolni, izmot gyorsabbá erősebbé tenni, kb ennyi, igen tudom, hogy egyszerre a fogyás és izom építés nem éppen jó de: Kérdezni csak szabad.

Azért nem járok edzésekre illetve nem kérem ki edző véleményét ezzel kapcsolatosan (ezért írok ide) mert a közelben nem nagyon van edzőterem. Egyébként úgy tervezem, hogy (természetesen normálisan, nem tablettákkal stb,) először a fogyás legyen meg aztán jöhet konkrétan az izom edzése (hozzáteszem, hogy nem hagyom leépülni, izmaimra is dolgozok)

Azért teszem fel egymásután ezeket a kérdéseket mert kíváncsi vagyok, hogy mégis hogysmint vannak dolgok.

2014. máj. 21. 10:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Jól nyomod, terveid lehetnek!
2014. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal hogy a fogyás meg az izom építés egész jó haverok, mert mind a kettőt edzéssel tudod elérni.

Elsősorban ilyen paraméterek mellett sok kardio edzésre van szükséged ahogy azt feljebb írtam is. Ezen kívül ha csinálsz mellé saját testsúlyos gyakorlatokat (fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás stb..) akkor azzal tudsz erősödni is, mivel most még nehéz vagy, ezért nagyobb súllyal dolgozol, így nyilván az izmok is nagyobb terhelésnek vannak kitéve mintha akkor állnál neki edzeni erre a területre ha már lefogytál.


A fogyáshoz pedig még annyit hogy nem az edzésen hanem az étrenden múlik. Minél kevesebb szénhidrátot kell bevinned. Sok rizst, halat, csirkét,gyümölcsöt, és zöldséget kell tolni, valamint valamilyen fehérjeturmix nem árt. Napi 5ször kell enni, és soha nem szétpukkadásig, hanem aránylag keveset, annyit hogy épp ne érezd magad éhesnek. Nem véletlenül van kitalálva tízórai meg uzsonna. Jelzem hogy például ha uzsonnára megeszel egy almát, vagy megiszol valamikor egy fehérjeturmixot, akkor az már egy étkezésnek számít, tehát nem kell napi 5x csirkét meg rizst enni.

2014. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb szénhidrátot kell bevinned. Sok rizst,


Kezdjük azzal hogy a fogyás meg az izom építés egész jó haverok,

2014. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ismét érzékeltetni szeretném, hogy nem azért teszem fel egymás után ezeket a kérdéseket mert: Na jova' akkor kimegyek szétedzem magam oszt kiütök mindenkit a g*cibe.:D

Annyi a lényeg, hogy kb egy hete regisztráltam és sok kérdésem volt ezzel a témával kapcsolatban, melyekre megkaptam a válaszokat. Nem élek egy eldugott helyen csak kb több 10 km-re van a legközelebbi város és így egy csöppet húzós terembe járni stb. Meg mellette főiskola is.


Szóval, akkor: Most már lassan vége a vizsgaidőszaknak, úgyhogy úgy gondoltam végre kezdhetnék valamit azzal, ami igazán érdekel, a boksz. Csakhogy ehhez mint írtam lefogyni és akkor közben edzeni, majd mikor lementek rólam a szalonnák:d eljárok megtudni mennyit tudok. (max marad hobbinak)

Bocs, csak ezt még leszerettem volna írni.


Komolyan veszem és be tartom ezeket a dolgokat amiket írtok, kösz!

2014. máj. 21. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!