Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Muszáj edzés után turmixot...

Muszáj edzés után turmixot inni? A turmixot lehet szilárd kajával pótolni?

Figyelt kérdés
Az étrendem megvan, viszont edzés után kéne vmi gyors felszívódású fehérje. Mivel a szüleim bármilyen fehérjepor/tápkiegtől próbálnak távoltartani, csak szilárd kajából tudnám bevinni. Edzés utánra csirkemell is jó?

2014. máj. 4. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szilárd kajából be tudod vinni a megfelelő fehérje és szénhidrát mennyiséget, akkor nem kell tápkieg. Kivétel ezalól a multivitamin.
2014. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Multivitamin sem kell.
2014. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Thx
2014. máj. 4. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Végül is a vitaminok is csak egy globális átverés része nem? Én azért ezt így, hogy a szervezetnek nincs szüksége vitaminra - főleg egy aktívabb, sportoló szervezetnek - nem mondanám. És azt se hiszem el, hogy a mai gyümölcsökből, zöldségből lehet pótólni. A műtrágyázás, vegyszerek, egyébb érésgyorsítók miatt jócskán lecsökkent már vitamintartalmuk.


Itt egy mérés, bár ez csak 1990-ig, tehát 24 éves! Nemhinném hogy jobb a helyzet manapság - [link]


Persze én nem akarok senkit rábeszélni, ha a te álláspontod az, hogy nem szedsz vitamint, hát legyen. Én csak leírtam a kérdezőnek az én álláspontom, majd eldönti van-e szüksége rá.

2014. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Steph viszont a vitaminokról nincs bebizonyitva hogy a bennuk levo anyagok ugyanugy hasznosulnak. Errol a tudomany allaspontja az hogy nem tudni.

Viszont attol megeri szedni oket mert jobb elovigyazatosnak lenni

2014. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tkodit ***** válasza:

Elvileg a tojásfehérje a leggyorsabban felszívódó szilárd kaja. (természetesen hőkezelve!)


Ezen nem fog múlni a fejlődésed, ha amúgy minden okés, bár a tápkiegtől való para meg nettó hülyeség.

2014. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!