Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Meghúztam a hátam, sérv gyanús?

Meghúztam a hátam, sérv gyanús?

Figyelt kérdés

Most húztam meg másodjára a hátamat hátedzésnél. Eddig nem volt ilyen, mindig alapos bemelegítést végzek (20 perc).

Arra gondoltam, hogy a nagy súlyok miatt van. (Diéta van, eléggé megerőltettem magam, a szemeim be is véreztek, használtam mindent, poweres övet, gurtnit) Már 5 éve így edzek, eddig ilyen még nem volt, most jött elő. A gerincem és a lapockám közötti rész fáj, (leülni nem bírok.) lehet sérv?



2014. ápr. 24. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

azon a területen elég ritka a sérv.

az inkább a deréknál és a nyaknál jön először.

viszont a kilapult,ellaposodott porckorong arrafelé,mondhatni automatikusan jön egy idő után.

az okozhat ilyesmit,meg a gerincferdüléssel végzett nagy súlyos edzés.

felső háti gerinctornára kellene elmenned,hogy megtanuld,hogyan kell nyújtani a felső háti gerinc szakaszt.

nyúlás közben csökken a csigolyák préselése,távolodnak egymástól így csökkentve a fájdalmat.

2014. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gerinc és a lapocka között tényleg elég ritka a sérv, tekintve, hogy az fogalmilag csak magában a gerincben jöhet létre, de valóban nem jellemző a hát felső részén.
2014. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ, van gerincferdülésem, de eddig nem foglalkoztam vele annyira enyhe. De ezek szerint kéne:/
2014. ápr. 25. 06:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!