Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden láb edzésnél felmegy a...

Minden láb edzésnél felmegy a vérnyomás és iszonyú fejfájás jelentkezik. Nem edzek nagy sulyokkal, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet,hogy miért.A leggyakoribb a túlsúly és a gyenge állóképesség,vagyis az edzetlen szív és érrendszer.Mert gondold el mi meló egy szívnek napi szinten keringetni a vért egy nagy testben,amikor a szíve mindenkinek nagyjából ugyanakkora.Ilyenkor két lehetőség van.Vagy feledzed a szíved és az állóképességed a megnövekedett testsúlyhoz,vagy lefogysz.Meg persze vannak a balekok,ők meg gyógyszert szednek rá.Ha másnaposan edzel akkor is felmegy edzés közben,szóval a pia a cigi,kávé,zsírégető,energiaital is emeli.
2014. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Valóban itt kell keresnem az okokat szerintem is. Talán egy terheléses EKG segítene kideríteni? Még annyit írnék magamról, hogy 42 éves vagyok aktívan sportolok 197cm és 108kg a testzsír kb 18-20% körül.
2014. ápr. 11. 06:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annyit: nem iszom nem dohányzom :-)
2014. ápr. 11. 06:56
 4/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Ez azért nem komoly túlsúly. Mióta edzel? Lábazásnál sokkal jobban igénybe van véve a szervezet. A legnagyobb izomcsoport és általában a törzs izmai is aktívan bekapcsolódnak. Szerintem is állóképességi probléma lesz. Nem tartom indokoltnak az EKG-t, de ha téged megnyugtat akkor nem beszéllek le róla.
2014. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Konditerembe 15 éve járok szinte rendszeresen.Egy régi térd sérülés miatt évekig nem edzettem a lábamat és csak pár hónapja kezdtem. Lehet ez az ok. Arra gondoltam a kerékpározás még segítene.
2014. ápr. 12. 08:24
 6/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Hozzá fogsz akkor szokni csak ésszel kell csinálni. A bringázás jó ötlet, átmozgatja a térdet anélkül, hogy szarrá nyírná és az állóképességet is javítja. Ha esetleg használsz edzés előtti pörgetőket vagy valami koffeineset iszol akkor azt hanyagolni kéne lábazás előtt.
2014. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nem jutott eszembe, hogy láb edzés előtt mindig iszom valami pörgetőt ! Köszönöm a segítséget!
2014. ápr. 13. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!