Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tanácsokat akarok egy kis...

Tanácsokat akarok egy kis test formáláshoz edzésben és étrendben!? A kérdésem lent látható!

Figyelt kérdés
19 éves 182cm-es 73kg-os fiú vagyok! A nyári hónapokra legalább el akarok érni egy olyan testet amivel már megbékélnék, értem ez alatt azt hogy legyen lapos talán kockás hasam, illetve formásabb kezem, mellem valamint lábam! A kérdésem az lenne hogy milyen fajta edzésekből kellene ezekre a helyekre dolgozni!? Konditerembe nincs lehetőségem eljárni, itthon próbálkoznék! A felsőtestemet vékonyabbnak mondható zsírréteg fedi valamint a combomat is! Nem rég kezdtem el úgy mond diétázni ha lehet annak nevezni! Ugyanis suliban szendvicset eszem és teázok. Kora délután húst eszem salátával teljes kiörlésű kenyérrel. Délután gyümölcs vagy szendvics, este megint saláta hússal. Természetesen nem mindig ezt, felváltva szoktam enni még tojást, halat, rizst, zöldségeket gyümölcsöt, ilyesmi ételeket. Várom a válaszaitok az edzéstípusokhoz és mértékhez, és az étrend javításhoz ha nem megfelelő!
2014. febr. 27. 18:47
 1/2 anonim válasza:

Estére nem kéne húst tojást enned ha mégis akkor utána jöhet egy kis zsírégetés (200 felülés ,100 fekvõ) a kar erõsítésére súlyzózást fekvõtámaszt húzodzkodást ajánlok a kocka hashoz napi 150-200 felülés a láb erõsítésére napi több km futást esetleg gugolást ajánlok mellizom növelése pedig ismét sulyzózást ajánlok

Sok sikert :) :D :P

2014. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyes, ne mondj már marhaságokat, kérlek. Tájékozódj, mielőtt tanácsot adsz, vagy hagyd el a topicot.


Majdnem minden hülyeség, amit leírtál, nem is részletezem.


Kérdező: ne állj be te is a "jó testet akarok nyárra" sorba, mert ez nem így működik. A komolyabb testformálás hónapok, de inkább évek munkája, nem tavasszal kell észbe kapni, hogy jobban akarsz kinézni nyárra.


Először is el kell dönteni, hogy szálkásítanál (zsírt adnál le) vagy izmot építenél, ugyanis a kettő együtt nem megy, mert más étrend kell hozzá, ellentétes biológiai folyamatok is lennének nagyjából.


Másodszor: helyi zsírégetés nincsen. Hiába csinálsz te guggolást, felülést, attól még nem fogja az adott gyakorlat a lábadról, a hasadról stb. égetni a zsírt. A zsírégetés első sorban étrend kérdése, és aerob edzéssel még rásegíthetünk.


Keress rá a szálkásító illetve a tömegnövelő étrendre ahhoz mérten, hogy melyik irányba akarsz elindulni (adataid alapján én a helyedben tömegelnék), mert jelenlegi étrended nem igazán jó semmire. Remélem például, hogy nem fehér kenyeret eszel, de nem megyek bele, ugyanis van egy pont neked, kezdőnek szóló írás, ami majd megadja az edzéshez szükséges alapismereteket: Sárga Kapszula. Laza 100 oldal nagy betűvel, szűk hasábokkal, képekkel, ingyen letölthető. Olvasd el!

2014. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!