Melyik a legjobb táplálékkiegészítő cég?
Te magad vizsgáltad be?
A Myprotein honlapján van tanúsítvány egyes termékeknél.
"::::
Hát sajnos kikel akkor ábrándítsalak titeket, ugyan is találkoztam olyan fehérjével amire 100% fehérje volt ráírva és bevizsgálás után pedig kiderült, hogy csak 8.2g fehérjét tudod...szal értitek akkor, hogy is van ez?
::::"
Ugye az egy vicc kategória?!?! 100%-os fehérje még nem létező kategória. A dobozra azért írják rá, hoyg tudassák a kedves vevővel, hogy az a doboz ami a kezében tart, 100%-ban whey alapú fehérjeforrás.
Legyen már az én hibám, hogy nem hiszek el csípőből bármit, amit egy fórumon valaki leír...
S kivételesen egy árva rossz szót nem szóltam, csak érdeklődtem. Westend alatt nem Wesslinget értesz véletlenül? Mert annak több köze van tudtommal a tárgyhoz.
Amúgymeg mit vártál, úgy mégis? Hogy mi is egyenként bevizsgáltatjuk a gyártókat, és így meg tudjuk neked mondani, mi a jó? Sőt, ha birtokodban van egy ilyen információ, miért nem osztod meg velünk, hogy tudjuk, mi a rossz, vagy akár a fogyasztóvédelemmel?
Bár azok után, hogy te azt hitted 100% fehérje van a termékben, én inkább kételkedő álláspontra helyezkedem. Csak gondolkozz objektíven, és megérted.
Nincs 100%-os fehérje táplálékkiegészítő, de 98%-os sem!
A 100% a címkén azt jelenti, hogy a fehérje teljes mértékben a megadott forrásból származik!
A fehérje termékek gyártása a fehérje alapanyagból indul ki. A létező legfeldolgozottabb - ami még csak nem is a legjobb hatású - fehérje-izolátum alapanyag is alulról súrolja a 93%-ot. Azt is tudni kell, hogy egy fehérje pornak két állapota van: laborban ki lehet szárítani belőle a nedvességet és így megadni a koncentrációját (dry basis - "száraz állapotban" jelzéssel adják meg). Ez nem egy valószerű állapota a pornak, természetes formában - nem laborban - mindig tartalmaz 5% körüli nedvességet (as is - "ahogy van" jelzéssel adják meg).
Amit legújabban a lelketlen cégek a marketingjük során elkövetnek az, hogy az alapanyag száraz állapotára vonatkozó értéket adják meg, így nyernek 5-6 plusz százalékot. Ilyen pl. WPI 98 jelzéssel egyre többet találkozni - nem igaz!!! És még mindig csak a feldolgozatlan, ízesítetlen fehérje alapanyagról beszélünk. Ehhez jön az is, hogy az egyre népszerűbb instantizált, tehát azonnal oldódóvá tett fehérjékhez hozzá kell adni bizonyos anyagokat, amelyek még levesznek a fehérje százalékából pár százalék-pontot.
A legmagasabb fehérjeforrások általában tehát kb. 90%-osak, de a testépítő termékek legnagyobb része nem izolátumokat, hanem koncentrátumokat tartalmaznak (kisebb százalékúak, max. 80-82%), esetleg instantizált állapotban.
Most következik az ízesítés és állagjavítás! Természetesen az élvezhetőség érdekében a termékeket ízesíteni kell, melynek során óhatatlanul valamennyi szénhidrát és/vagy zsír is kerül a termékbe, mert felhasználásra kerül pl. kakaó, maltodextrin, stb. A turmix testessége, sűrűsége, kisebb habzása érdekében állományjavítók is kerülnek a termékbe. Itt jegyzem meg, hogy egyes cégek igyekeznek minél kevesebbet belerakni ezekből a tápértékkel nem rendelkező "töltőanyagokból".
Egyszóval ízesítés, instantizálás és állományjavítás után egy termék nem nagyon lehet több 80%-nál, és ez a maximum. A legjobb esetre példa a több mint 90%-os protein alapanyagot tartalmazó Whey Best, melynek fehérje százaléka a végtermékben 80% környékén van.
Az átlagos fehérje táplálékkiegészítők nagy része kb. 66-75 tömegszázalékos. Ettől még ezek tökéletes termékek lehetnek, azonban ha egy cég ennél nagyobb fehérje százalékot ír a termékére, az sajnos nem igaz.
Gyanús a szénhidrátot vagy zsírt nem tartalmazó termék!
Ahogy egy termék ízesítve van, úgy azonnal mind szénhidráttartalma, mind zsírtartalma jóval nulla fölött van, már magában a tiszta fehérjében is a legritkább esettől eltekintve van mindkettőből. Ez csokoládés termékeknél a legszembetűnőbb, hiszen ezek kakaótartalma 5% és 10% között lehet, aminek természetesen mind zsír, mind szénhidrát tartalma is van. Figyeld mindig a szénhidrát és zsírtartalmat a címkén, mert ha ezek túl alacsonyak, esetleg nulla értékkel rendelkeznek, és a protein tömegszázalék túl magas, akkor a termék nem az, ami rá van írva!
Sajnos a jó minőségű fehérjének ára van, ezért olyan teória, hogy a legolcsóbb a legjobb nem létezik!
Melyiket válasszam?
A fehérjeforrások közül testépítőknek és sportolóknak a tejsavófehérje a legjobb, illetve fogalmazzunk úgy, hogy kötelező. Élettanilag ez a leganabolikusabb proteinfajta, a kritikus időszakokban ez táplálja legjobban az izmokat.
Mivel edzés után szinte kötelező a folyékony táplálék bevitele - a turmix -, és ilyenkor gyors hatású tejsavófehérjére van szükség, illetve a tejsavó az egyetlen fehérjefajta, melyet nem tudsz a hétköznapi étkezéssel bevinni, ezért ennek kiegészítőként való bevitel az ajánlott!
A szójafehérje egyre elterjedtebbnek tűnik, és vannak előnyös hatásai, mint a rossz koleszterin mérséklése, és a szívbetegség kockázatának csökkentése. De, és ez egy nagy DE! A szója olyan, úgynevezett fito-ösztrogéneket tartalmaz, növényi kémiai anyagokat, melyek utánozzák az állati/emberi női nemi hormonok hatását. Ezáltal csökkentik a tesztoszteron termelést, a szintén anabolikus IGF-1 szintet, és még a pajzsmirigy hormonok szintjét is visszafoghatják, mely tendencia nem kedvez a gyors anyagcserének.
A kérdés egyre inkább fennáll tehát: szabad-e egészséges, sportoló hímeknek kompromittálniuk a normális hormonális egyensúlyukat a szívre gyakorolt pozitív hatások fejében, egy olyan világban, ahol egyébként is tonnaszámra léteznek a nőiesedés irányába erőszakoló kemikáliák, amelyek például az átlagos spermiumszám csökkenéséhez vezettek az elmúlt évtizedekben?!
Egyszóval hacsak nem vagy nő, vegetáriánus, illetve szívbeteg, akkor messze elkerülném a szóját, mert negatívan befolyásolja a férfi hormon-háztartását és az izomnövekedést! Izomnöveléshez állati fehérje dukál, tejből, tojásból származóak; és hogy miért tejsavót javasolunk kiegészítőként való megvásárlásra, azt fentebb elemeztük.
A legjobb minőségű alapanyagok szabadalmakkal jogilag védettek
Ha egy cég a legjobb minőségű fehérjét, vagy más ilyen alapanyagot használ, akkor annak levédett márkanevét fel kell, hogy tüntesse a termék címkéjén. Hülye is lenne nem feltüntetni!
Amennyiben nincs ilyen ismert márkanév/logó, akkor világos, hogy talán nem rossz, de biztosan nem a legjobb alapanyagokat használja! Tehát a levédett alapanyagok neve már önmagában garanciát jelent a legjobb minőségre, hiszen az adott alapanyag gyártója a név színvonalának megtartása miatt folyamatos ellenőrzést követel. Ennek nem betartása a márkanév elvesztését jelenti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!