Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Válledzésnek melyiket válasszam?

Válledzésnek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Üdv !


A kérdés adott :


Döntött törzsű oldalemelés 5x8

Arnold Nyomás 3x10

Előre emelés 3x10

Oldalemelés 4x10


Ez így megfelel egy jó kivitelű válledzésnek ? :)


2014. jan. 15. 14:16
 1/4 anonim válasza:
Ezek közül szerintem az előre enelés és az oldal emelés.Attól függ melyik a szinpibb:)
2014. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A váll 3 részből áll (elülső, oldalsó, hátsó), mindegyik részt meg kell edzeni, mindegyikre vannak megfelelő gyakorlatok, neked kell kitapasztalni, hogy melyiket érzed a legjobbnak.
2014. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előre emelés nem olyan fontos, mert az elülső delta kap eleget nyomásoknál.
2014. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így szar!


A hátulsó vállat az edzés végére kellene rakni, még akkor is ha esetleg le van maradva.

Meg nem is kell rá 5 sorozat


Előre emelés felesleges, mert az elülső vállad nyomásnál kap rendesen, és nem csak a válledzésen, hanem a melledzésen is fekvenyomásnál.


Meg összességében sem kell 15 sorozat vállra. Combfeszítőre meg hátra kell ennyi sorozat, de vállra 9-12 elég.


Egyébként én az Arnold nyomást hülyeségnek tartom.



Én ezt szoktam csinálni;


4 sorozat: Oldalemelés

3 sorozat: Mellről nyomás állva rúddal

3 sorozat: Döntött törzsű oldalemelés


Ismétlésszámokat azért nem írok, mert azt mindig változtatom, meg sokszor félpiramisban megyek fel.

2014. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!