Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van itt valaki, aki ért a...

Van itt valaki, aki ért a táplálkozáshoz? Kollagén növelése a szervezetben, hogyan a leghatásosabb? Más módszerekre is nyitott vagyok de főképp ez érdekel.

Figyelt kérdés

Azért érdekel, hogy terhelhető maradjon a szervezetem, erősek legyenek a kötőszövetek, erek, porc.


Voltam orvosnál is, de csak annyit mondott, hordjak szorítókat, hogy megvédje a kötőszöveteket a terheléstől. Ezt nem látom valódi megoldásnak. Valami más?



2014. jan. 10. 12:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tej helyett? Semmi konkrétat, nem mintha a tejet bármivel helyettesíteni kéne. Én vizet iszom, néha teát, nagynéha gyümölcslevet.


Nem mondanám, hogy önmagában a szénhidrát az oka. Talán próbáld meg kicsit csökkenteni a zsírt pedig emelni, de én azért valamilyen, mindenképpen komplex szénhidrátforrást beletennék, mondjuk tk rizst, vagy valami hasonlót, vagy hüvelyeseket. Ez utóbbiakról való félelemre pedig nem tudok mit mondani, én kb. bármilyen kaját mondanál, tudnék róla olyat és úgy mondani, amitől egy életre lemondanál a fogyasztásáról. Mert ma mindentől félnek, mindentől.


Viszont az egyszerű ch fogyasztásodat mindenképp mérsékeld, tehát müzli, gyümölcs, nem tk (de lisztérzékenység miatt akármilyen tészta innentől kezdve) tésztafélék ne tegyék ki jelentős részét a táplálkozásodnak.

2014. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Tk rizs - ez pontosan mit takar itt?

Igen, például ez is zavart, hogy a hüvelyesekről sok rosszat hallottam, viszont időnként a lencse egész jó erővel tölt fel. Valószínűleg változatosabban is ehetnék.

Illetve a karfiol és a cukkini, amiben nem tudom mi a közös, de tapasztaltam, hogy erővel lát el.


Nem tudom, van-e liszt vagy laktóz érzékenységem, ezt tervezem a közeljövőben kivizsgáltatni.


Köszönöm a választ, gondolom nincs sok időd részletesen válaszolgatni minden ismeretlen problémájára, főképp jelentős háttérismeret nélkül. Segített azért helyretenni pár bizonytalanságot, illetve napokban is olvastam hasonló cikkeket. (Természetesen nekem kellene kutatnom a saját érdekemben, de idővel elakad az ember).


Ha van valamilyen jó összefoglaló és számodra jó iránynak tartott weboldal, táplálkozási tanácsokkal, érdekelne, hogy tanulhassak. Alapvetően nem szeretnék semmilyen vega-paleo hóbortot vagy szélsőséges étkezést magamra venni kritika nélkül, és az eddigi ismereteim szerint nem is érdemes.


Talán 2-5 év kísérletezést spóroltál meg nekem.

Ha cserébe segíthetek megválaszolni pár kérdésed, megpróbálom.

2014. jan. 11. 20:46
 13/14 anonim ***** válasza:

Hű, bocsánat, ezt elírtam, amikor kitöröltem néhány mondatot. Barna rizst akartam írni.


Egyébként meg, amint látod, innentől már valamilyen szinten hit kérdése a dolog. Tehát, amint látod, bizonyos nézetek szerint rendben van az, ha teljesen elhagyjuk a szénhidrátot, és zsírral pótoljuk az energiaszükségletet.

2014. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ha a tk teljes kiőrlésűt jelent, csak olyan kenyeret veszek, magvasat, szerencsére a péksüteményekről leszoktam. De ennek a mértékét is csökkenteni fogom, több húst és zöldséget viszek bele.


Én inkább a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozást tartom előnyösnek, a szélsőséges étrendekben benne van a kockázat, hogy nagyot tévedünk. Ez alól kivétel a jól megfigyelhető káros szenvedélyek, pl alkohol. Szeretek megfigyelni sportolókat, hogy ők hogyan csinálják, mert ott tesztelhető a legjobban a sikeressége. Persze ebben benne van az a feltételezés, miszerint genetikailag közel állok az illetőhöz.


Szóval a véleményed honnan alakítottad ki? Hosszú évek olvasgatása és kísérletezés? Vannak jó testépítő/sportoló oldalak ahol hasznos, összefoglaló táplálkozási tanácsokat olvashatok?

Tudom, hogy időt kellene fektetnem ebbe is, de az szűkös.

2014. jan. 12. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!