Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van itt valaki, aki ért a...

Van itt valaki, aki ért a táplálkozáshoz? Kollagén növelése a szervezetben, hogyan a leghatásosabb? Más módszerekre is nyitott vagyok de főképp ez érdekel.

Figyelt kérdés

Azért érdekel, hogy terhelhető maradjon a szervezetem, erősek legyenek a kötőszövetek, erek, porc.


Voltam orvosnál is, de csak annyit mondott, hordjak szorítókat, hogy megvédje a kötőszöveteket a terheléstől. Ezt nem látom valódi megoldásnak. Valami más?



2014. jan. 10. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Zselatinfogyasztás, c-vitamin adag emelése. Most mennyit eszel ezekből?


Zselatin is mehet külön a húson kívül, de pl. ez az értelme a húslevesnek is, amiben kifőnek a csontok. Kifő a zselatin is.


És vannak gyakorlatok az ízületek, inak megerősítésére, ezeket általában harcművészetek használták, de ma már ugya edzésként lehet tanulni ilyeneket.

2014. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Multivitamin és ásványianyag komplex szedése, a C-vitamin különösen fontos, szedhetsz porcvédőt is. A makrotápanyagok persze ezek mellett alap, hogy mennyiségben és minőségben rendben legyenek. Nem mellesleg a kellő mennyiségű víz (1l/20ttkg) is fontos. Táplálkozás részéről dióhéjban ennyi, meg persze a káros szenvedélyek mellőzése.
2014. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Zselatint nem szoktam, ez pontosan milyen formára értendő? Kiegészítőként, vagy természetes forrásokból is lehet fedezni?


C-vitaminból napi 2000mg megvan.


Van valamilyen leírás ezekről a gyakorlatokról, vagy tudnál ajánlani?


ddrake:

Szedek multivitamint, bkomplexet, c-vitamint, glükozamin-msm és probiotikum tablettát.

Vizet iszok eleget, káros szenvedélyektől mentes életmód.

ennek ellenére úgy veszem észre, hogy elég gyenge az érfalam, főképp a lábamnál. Futni szoktam, nem tudom ez mennyire káros neki, szerintem jó lehet, ha egy kis vérkeringést kap. Rendszeresen kenem is hidratálókkal, illetve izomlazítót használok, ha görcs adódna. sokan letudják annyival, hogy ez örökletes, de termsézetesen ez engem nem nyugtat meg.


A mennyiséggel és minőséggel lehet probléma, mert sok ellentmondó dolgot hallok. Másrészt nem vagyok túl jó szakács, és néha lehet gond az étvágyammal is, néha rendszertelen az étkezésem. Hiába eszek sokat, nem érzem magam energikusnak tőle, max hamarabb és emésztetlenebbül megy át rajtam.


Valami nyomelemre gyanakodok. Eddig nem volt gond ilyenekkel, tehát genetikailag nem hiszem, hogy a táplálék lebontásával lenne gond.


Milyen készítményeket ajánlanátok kifejezetten érfalra?

2014. jan. 10. 14:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Készítményeket nem tudok, max. természeteset, telítetlen, esszenciális zsírokat, lenmagolajat, PUFA-omegát, ilyeneket, de ha elmész orvoshoz, majd elküld a gyógyszertárba, de kérdés, hogy miért érzed úgy, hogy gyenge az érfalad.


Étkezésből a transzzsírokat és a gyors ch-t alapból ki kéne hagyni, telített zsír se legyen túl sok. Ellenben rostforrást mindegyik érkezés kéne tartalmazzon.


A futás pont, hogy sok embernek nem kíméli az ízületét, ízületek erősítésére inkább a fegyencedzést ajánlanám lépésenként valamint a kettlebell-t. A futást az úszás vagy a kerékpár helyettesítheti, egy sokkal kímélőbb módon, bár nem beszéllek le semmiről, tudom, hogy a futás a legnépszerűbb ilyen téren manapság.

2014. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan pl dizsnózsír, szalonna, sonka? Lenmagot szoktam enni, még a halban is sok omega 3 van. A pufa-omega nem tudom milyen, erről bővebb információt szívesen fogadok.


Voltam már orvosnál és semmi értelmeset nem mondott, csak annyit, hogy növeljem a kalóriabevitelt, nem küldött sehova, elmentem másik részlegre, ahol annyit mondtak, hogy nem lehet tenni semmit, meg tornáztatni kell. Azért godnolom így, mert az utóbbi időben hajszálerek jelentek meg a lábamon, főképp a talp részen, és szerintem ez nem normális. Sajnos tényleg van a családban porc és visszérproblémás, és ez csak további gyanúra ad okot, hogy nem fog lassulni a folyamat. Vizsgálatokon alacsony volt a koleszterin, és a felső határ közelében a vércukor. Mivel családban visszeres-cukros van (a kettő kapcsolódik is), gyanús, hogy nálam is ilyen lehet kialakulóban.


Transzzsírok ha jól tudom főképp a margarinokban találhatók. Elvileg olyat veszek, ami csökkentett tartalmú, de szeretném elhagyni a margarint, a vaj viszont nem olyan kenhető. Cukrot nem eszek, de csajnos van egy pár aszalt gyümölcs, amit alapból cukroznak, azt szoktam tejbe tenni.

Rostokból lehet, hogy keveset viszek be, főképp gabonaalapú az étkezésem, szívesen várok olyan tippeket, ami magas rosttartalmú, illetve akár napi jelleggel fogyasztható.


Konkrétan milyen edzést ajánlanál (főképp boka és csukló területe), ami kíméli a porcot?

Kerékpározok is, de én nem vettem észre a kerékpározásnál azt az élményt, mint futásnál, valahogy az utóbbi felpezsdít. Valószínűleg azt fogom csinálni, hogy visszaveszem a futás mértékét egy minimális szintre (rövi bemelegítő kör).

Ketlebellen gondolkoztam, de egyelőre anyagilag nem megengedhető.


Köszönöm a válaszokat, segítséget!

2014. jan. 10. 14:36
 6/14 anonim ***** válasza:

"Konkrétan pl dizsnózsír, szalonna, sonka" konkrétan ezekben van telített zsír, de úgy látom, nálad nem ez a baj.


A vaj sem sokkal jobb a margarinnál. Én, ha muszáj megkennem valamit, akkor kókuszzsírral megteszem. A gyümölcs talán kisebbik probléma, viszont tej, gabona így együtt rost nélkül, ráadásul családtörténetben gondok voltak a cukorral...ezen változtatni kéne.


Edzésnek pedig, ami leginkább kímél, az úszást tudnám ajánlani, viszont ugye valamennyi terhelés is kell, ha adaptációt várunk, erre ajánlottam a fegyencedzést a legelső lépésektől.

2014. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A vaj helyett, lehet, majd pástétomokat fogok alkalmazni, nemrég tanácsolta egy ismerősöm.


A tejcukor és a sok rizs, gabona (szénhidrát) lehet az oka? Viszont a rendszeres mozgáshoz szükségem van nagy mennyiségű szénhidrátra.

Mostanában foglalkoztatott a paleo étrend is, viszont az átálláshoz el kell felejtenem a reggeli müzlit és a szendvicseket. Egy másik rokonom állítólag lisztérzékeny, ez további ok a gyanakvásra. Egy ideje teljes kiőrlésűt ettem, főképp zabot a müzlihez, illetve magvakat, mogyorót, aszalt gyümölcsöt.

Mennyit tudsz a hüvelyesekben található káros anyagokról, amik ronthatják az emésztést?


Mit ajánlasz a kenyér és a tej "helyett"?


Rendben ,a fegyencedzésnek utánanézek. Már csak azért is lehet hasznos, mert anyagilag szűkös a választékom, ezért kreatívnak kell lennem, nem tudom a fegyencedzés ilyenekkel mennyire foglalkozik.

2014. jan. 10. 15:30
 8/14 anonim ***** válasza:

"A tejcukor és a sok rizs, gabona (szénhidrát) lehet az oka? Viszont a rendszeres mozgáshoz szükségem van nagy mennyiségű szénhidrátra. "


Kicsit elvesztettem a fonalat a beszélgetésben.


Amiket felsoroltál, azok biztos hogy valamennyire károsak, és elég gyakran a szervezetünkbe juttatjuk őket. Akár minden nap.


A mozgáshoz meg nem szükséges szénhidrátot enni, az ősember is mozgott, de biztos hogy nem volt rizsföldje.

2014. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok ddrake véleményére is.
2014. jan. 10. 20:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, és telített zsír, az nagyon baba cucc ám!

Jó, néhány orvos kitalálta hogy nem, de ők igazi hüllő gyökerek voltak.

2014. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!