Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ma érkezett meg a 2,5kg-s...

Ma érkezett meg a 2,5kg-s MyProtein Impact Whey-em edzés után hány kanállal menjen? (először rendeltem MP-től mert sok jót hallottam róla)

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 22:14
1 2 3
 11/25 clint ***** válasza:

2012-es bevizsgálás eredménye, nem idehazai:

A lista nagyobb csak az idehaza ismertebbeket irom le...


myprotein impact whey 78,4 helyett 64,7%

optimum platinum hydro whey 76,9 helyett 61,5%

siy star whey isolate 78,9 helyett 60,8%

gaspari myofusion 69,4 helyett 37,4% (!)


de volt a listán egy american pure whey nevü gyártó is aki a cimkén 87,8%ot tüntetett fel de a fehérjetartalom 0 volt!!!

erről van szó:

[link]


A bevizsgált cuccokat nyilvánosságra hozták a Redditten névvel... Senki nem perelt.


Ez a lista a terem számítógépén van elmentve, gondolom valahol a neten még fellelhető...

2013. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ.
2013. nov. 21. 19:22
 13/25 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy ez lesz, ismerem a sztorit, csak az elvre akartam kilukadni. Vannak a gyártók a saját állításaikkal, ezekkel jelen vannak a kereskedelemben, és minden megy a maga módján. Felbukkan egy noname akárki egy hipercsúcsszuper leleplezéssel, megmondja, hogy igazából minden tök máshogy van, és akkor ő lesz kapásból "AZ" igazmondó. A lényeg, hogy ellentmondjon, mert azt (mi magyarok legalábbis) nagyon szeretjük, onnantól bárki bármit mondhat, az lesz a szentírás és punktum. Elég megnézni a mindenféle "egészségtudatos" oldalakat, mind azzal van tele, hogy minden mennyire máshogy van, de a történet itt véget is ér. A cáfolat cáfolatát már nem teszik ki ugyanilyen vehemenciával, és azt sem ismerik be, ha marhaságot írnak (ami azért elég gyakran előfordul).

Legrosszabb esetben is két egyenlő fél áll egymással szemben, két egyenlő állítás, de mégis az az igaz, amelyik másodjára szólalt meg, ami cáfol. Mi alapján?

Mondtak már magukat rettentő okosnak és megbízhatónak tartó emberek a scitecre, meg a biotechre is mindenfélét, hogy mennyire rossz, és mennyire nem is az van benne, amit ráírnak. Az egyik válltig állította, hogy még szteroid is volt az egyikben, a másik meg legalább ugyanolyan meggyőzően, hogy nem. Most akkor kinek higgyek? Amelyik jobban tetszik? Amelyik izgisebb?


És akkor a kis noname blogon olvasottakat leírom egy fórumba, mint TÉNY? Gondolkodjunk már kettőt néha...

2013. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 tap bela ***** válasza:

Wash


KÖSZ!!!!

Max igazad van....

2013. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 clint ***** válasza:

rózsaszin köd skacok..


a mcdonalds azt állitja, hogy 99% marhahus van a hamburgerben.

47ezerből meg lehet élni.

a testépítők többsége nem használ szteroidot...

stb stb


irigyellek titeket mert igy könyebb boldognak lenni. Buta, de boldog... :D

2013. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szóval aki nem hisz okvetetlen az összeesküvés-elméletekben, az már buta. Oké. Gratulálok.
2013. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 tap bela ***** válasza:

2012-es bevizsgálás eredménye, nem idehazai:

A lista nagyobb csak az idehaza ismertebbeket irom le...


myprotein impact whey 78,4 helyett 64,7%

optimum platinum hydro whey 76,9 helyett 61,5%

siy star whey isolate 78,9 helyett 60,8%

gaspari myofusion 69,4 helyett 37,4% (!)



És ez a lista egy sima excel táblázat. Ha jól tudom. De nem találom az egyes termékek eredménye mellé csatolt bevizsgálási jegyzőkönyv másolatát. Ami mutatja melyik labor végezte el (neve, címe), a bevizsgálás időpontja. Hány bevizsgálás történt. Részletezve az eredményt.

2013. nov. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 tap bela ***** válasza:

[link]

Tehát erről az excel táblázatról van szó.



[link]

egy perdöntő fotó (állítólag).



A nevét sem tudjuk valaki (aki ezt az excel táblázatot feltette a netre) a következőket írja:

Of course some benchmarking methods are flawed or not suitable for certain products but that is not the point.


Elvileg, állítólag a vizsgálati módszere:

BioRad assay is a different colorimetric assay not the old fashioned 280nm assay.



Either a method that measures total nitrogen content or one that digests the protein and measureds the individual amino acids is the only real way to get a good answer. (mert ez jóval drágább, és hosszadalmasabb módszer lenne).


Tudni kell több bevizsgálási módszer létezik. Ezek közül vannak nagyon drága, és komoly technológiát igénylők.



A Myprotein csokis verzió esetén a mérést végző "akárki" ezt írja....

Impact Whey from MyProtein turns out to be reasonably faithful to the claimed protein content.



Még egy észrevétel a termék gyártó/forgalmazó állítása a protein %-os arányáról és ennek a valakinek a mérése a protein %-os arányáról az Impact Whey esetében 0,9 pontos eltérést mutat. Miről is beszélünk?!?!

2013. nov. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

jegyzőkönyvek, labormegnevezés, cím, módszer, a laboránsok képzettségére igazoló dokumentumok nélkül semmitmondó adatok ezek amit beírtál clint. Bárki tud ilyen baromságokat excelbe írogatni.

De ez így nem hiteles.

Még két laboráns mérése közt is lehet különbség.

2013. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 clint ***** válasza:

igen ez tény...

sosem vitattam, hogy nem lehet külömbség, ha most bevizsgálnánk ugyanezeket biztos lenne külömbség, én ezt mindössze azért írtam le, mert a cimke, sosem lehet 100%-os...

Az is igaz, hogy méregdrágák a módszerek amikkel be lehet vizsgálni ezeket.

De valljuk be ez nem lejárató kampány, mert pár %kal tér el az igérttől myprotein esetében.

De nem ok nélkül írtam a mcdonaldsot.. hülye hasonlat, de a wash írása miatt írtam, ezt el kell mesélnem:

Volt egy idősebb fickó, aki dolgozott amerikába és mexikóban

abban a húsgyárban ahol a mcdonaldsnak állítanak elő húspogácsát... Ma itt él MO-on.

térfogatnövelőtől elkezdve, zsemlemorzsáig minden megy bele... evileg a dolgozoknak is ugy tanitják, hogy 99%-98% szinhus, és nekünk is ezt mondják.

Tudom más a szitu de a lényeg... Wash szerint mindent el kell fogadni tényként amit elédraknak és meg sem kell hallgatni azt ha valaki azt mondja nem igaz.. mert miért higgyek neki? De az elsőnek miért hiszel?

2013. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!