Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tricepszben fura érzés?

Tricepszben fura érzés?

Figyelt kérdés
Amikor nagyon megeröltetem, úgymond az utolsó ismétléseknél, a könyökömtől a felkar feléig, egy vékony szálon, mintha az idegek ugrálnának pattognának (nem az amikor az ember beremeg), csak sokkal érzékelhetőbb, kissé mintha szúrna is. Nektek szokott ilyen lenni? Fekvenyomásnál is előfordul, de a szűknyomásnál a legérezhetőbb.
2013. nov. 14. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés. Jó ideje foglalkozok ezzel a sporttal, de nem vagyok orvos, manualterapeuta, stb. szóval nem akarok hülyeséget írni, hogy pontosan mi is okozza, de nagy vonalakban, annyi, hogy túl nagy súlyokat akarsz használni. Teljesen természetes, de nagyon vigyázz vele. A kevesebb súly, szabályosan többet ér. Fekve nyomásnál nagyon jól látszik pl.(gondolom, mint mindenki, te is szeretnél izmos melleket, ezért fekve nyomás egy eléggé preferált gyakorlat) melleden lent van a súly, itt a legnagyobb szerepet a mell, első váll, tricepsz, (hát) kapják, de mivel a tricepszed nincs eléggé megerősödve, ekkora súlyhoz, ekkor érezheted ezt az érzést. És már csak így apróbb betűvel megjegyezném így látatlanban, hogy nagyon nagy összeget feltennék arra, hogy a melled sincs még megerősödve annyira, mint amekkora súlyokat szeretnél használni. Nem okoskodásból írom, de és ezen mindenki átmegy(de még többen bennragadnak), hogy óriási súlyokat eszméletlen szabálytalanul rángatunk, dobálunk, mert attó nő a csőcs, meg a pajszer.
2013. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Előbb is edzegettem már pár éve, de most komolyan is veszem, kaja, meg fehérjére is van pénz. Nem hiszem, h szabálytalanul csinálom, szóval ha levenném a súlyokat, és több ismétlést csinálnék, akkor is az utolsó párnál igy berázna. kb 2 hónapja edzek komolyabban. Izomléáz van...meg azért fekvenyomásnál meg szűknyomásnál, annyira nem lehet szabálytalanul csinálni. Nem lendületből csinálom, nem is nyomom ki teljesen a karom, mert akkor leveszem a terhelést.
2013. nov. 14. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:
2 hónap az semmi ebben a sportban, itt évekről beszélünk. Muszáj türelmesnek lenned, ne akarj gyorsan eredményt elérni, mert hamar el fog menni a kedved az egésztől. Amúgy meg baromira lehet csalni fekve nyomásnál. Én azt javaslom, csináld kisebb súllyal, lassú negatív szakasszal, koncentráltan az ismétléseket. Ezt gy rengeteg próbálgatással magam mögött mondom. De a lényeg, hogy neked kell megismerni a testedet, hogy neked mi válik be, de a lényeg mindig a fokozatosság.
2013. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!