Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Futás közben elkezd zsibbadni...

Futás közben elkezd zsibbadni bal lábfejem, utána távtól függően szédülök, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy elkezdtem futni/fegyencedzni olyan 3 hete. Teljesen 0-ról indultam, 9 éve ülőmunkát végzek, előtte aktívan sportoltam. Van rajtam olyan 8-10 kiló felesleg, gondoltam diétázok, mellette futok/edzek, és majd szépen lemegy. Úgy kb. 2 hét után (heti 1 nap pihenővel) értem el a 4km-es távhoz, amikor azt vettem észre, hogy mintha kicsit bizseregne/zsibbadna a bal lábfejem. A dolog annyira akkor még nem izgatott, múlt héten is ez volt még, de felmentem 5 km-ig, igaz utána ott már rendesen szédültem is, de a lábam se volt tökéletes.


Mitől lehet ez? Túl gyorsan növeltem a távot? Vagy túl sok a diéta? Azt nem hiszem azért. Napi 3 liter vizet iszok, egészséges kajákat eszek, cukros szarokat nem eszek/iszok (nem is kívánom egyáltalán).


Amit még észrevettem, hogy a bal térdem (de kicsit talán a jobb is) futás közben mintha "kattogna". Nem fáj, nyomogathatom akárhol akármennyire, fájdalom nincs. Szimplán csak futás közben ilyen hülye "kattogó" érzés.


Valakinek valami ötlet? Nem szeretném abbahagyni, mert így 3 hét után is egész látványos volt már a javulás.


Köszi!


2013. okt. 20. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

9 év ülőmunka azért odab-asz a gerincnek.

elsatnyult gerinc körüli izomzat,összecsúszott,kilapult,kemény porckorongok.

erre te egyik napról a másikra elkezded őket keményen ütni a futással.

deréktáji porckorong kiboltosulás okozhat alsó végtag zsibbadást,főleg terhelésnél,ami ugye jelen esetben a hosszirányú ütődés.

szóval ilyen életmód után szerintem válaszd aerob edzésnek a szoba biciklit.

a fegyencedzés meg jó ötlet,főleg a híd a has és a gerinccsavarás fejezetek az esetedben.

a térd dolgot meg itt ma már leírtam 1x fusd át-

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2013. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiderült az elmúlt 5 évben valami a lábról? Nekem is zsibbad a jobb lábfejem kb. 2 éve mióta lesérültem egy versenyen. Eddig csak extrém terhelésnél jelentkezett. Most miután műtét miatt kihagytam több, mint fél évet, és felszedtem 5-10kg pluszt, elkezdett minden edzésen zsibbadni 7km után. Egyedül az használ, ha megállok 10-15 percre edzés közben, vagy ha nagyon lassúra veszem a tempót. Porckoronggal, ízületekkel és visszérrel nekem is gondjaim vannak, de azok voltak már előtte is. Én inkább arra tippelek, hogy ahol megsérült a lábam, ott részben akadályozott a keringése. És ha terhelem, akkor a véna már nem tud elég vért elvinni, lassul a keringés, és emiatt nem kap elég oxigént, illetve bedagad. Voltam érsebésznél, kb. semmit nem ért, amit előadott. Az a baj, hogy a legtöbbje 60 feletti elhízott páciensekhez van szokva, felírnak nekik diozmint meg harisnyát, aztán szevasz...


A szédülés meg a zsibbadás a te esetedben is inkább keringési probléma szerintem. A kattogás meg

2019. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!