Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 Évesen fehérje port szeretn...

Villácska kérdése:

15 Évesen fehérje port szeretnék szedni. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Igazából az is érdekelne hogyha a normál étrendem teli van szénhidráttal, az helyetesítheti-e a tömegnövelőkben lévő szénhidrátot? Mert ha jól vettem le a fehérje beépüléséhez kell szénhidrát. Csak olyan célra szeretném a fehérjét hogy edzés után egy shake-t megigyak hogy gyorsan épüljön be.

Mit ajánlotok tömegnövelőt vagy sima fehérjét? Terméket is linkelhetnétek mert én nem tudom eldönteni melyik minőségi. Lehetőleg olcsó legyen a minőségéhez képest. Mondjuk ilyen középkategóriás.



2013. aug. 19. 11:09
 1/9 Osynho ***** válasza:

Először is leírhatnád, hogy hogyan táplálkozol.


A tömegnövelőkben cukor van, ami csak edzés után hasznos, a kajálásod során jó esetben nem cukrot, meg fehérlisztet eszel. A nap többi részében minőségi szénhidrátokat kell fogyasztani.

2013. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Linkelni nem szabad.


Alapvetően tejsavófehérje legyen,ha olcsón akarsz kijönni, akkor ízesítetlen.

Mellé kéne gyors ch edzés utánra, ebből a legolcsóbb a szőlőcukor.

Nyilván kéne kiszámolt étrend(ez nem egy ijesztő dolog, csak legalább tudod, hogy hol tartasz).

2013. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy meglegyen a napi 2g x ttkg fehérje és az 5-6g x ttkg ch. Ennek egy részét beviheted tápkeigből is, de max a fele legyen ebből.

Edzés után kellene fehérje is és gyors ch is. Ez mehet tömegnövelővel vagy veszel külön proteint és ahhoz teszel edzés után 40-50g gyors ch-t, pl dextrózt, maltodextrint, stb.


Ha tömegnövelőt veszel, akkor olyat válassz, amiben minimum 30% fehérje is van, ne egy zsák cukrot vegyél drágán. Pl az MHN gainer, jumbo prof, volumass35 jó választás, főleg az első, mert nem drága!


Proteinből pedig:myprotein impact whey, mhn whey, biotech nitro pure whey gold, scitec 100% whey prof, stb.

2013. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

100% Whey Pro mellett döntöttem. Köszönöm mindenkinek!

A táplálkozásom meg úgy néz ki hogy reggelire általában megeszek egy rúd kolbászt, ebédre rántotthús valami körettel, edzés után meg 5-6 tojás. Este 11 fele még szoktam nassolni valamit hogyha van otthon (virsli, szalonna stb.)

Amúgy nem látszódik az alkatomon, 9% testzsírszázalékom van. Már 2 éve edzek

2013. aug. 19. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz? Nem jó ez így.


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Osynho ***** válasza:
100%
Uhh kérdező.... Amíg ez az étrended, addig kb felesleges bármilyen táplálékkiegészítőt venned.
2013. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezért is akartam már fehérjét. De eddíg elég szépen fejlődtem, de ez gondolom betudható a fiatalságomnak.

És a 100% Whey Pro mennyi ideig elég hogyha csak edzés után iszom dextrózzal kiegészítve?

2013. aug. 19. 11:35
 8/9 A kérdező kommentje:
70 kiló vagyok.
2013. aug. 19. 11:35
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt azért ki tudod számolni, nem? Egy adag (edzés után) neked a te tömegedre kb 40g, tehát pl ha 20 nappal számolsz, akkor az 800g tápkieg.
2013. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!